Dni Sochaczewa w sochaczewskim muzeum

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Dni Sochaczewa w sochaczewskim muzeum Historia i tradycja sochaczew

Dni Sochaczewa w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie

 

Sobota 13.06.2015

Muzeum czynne normalnie 10.00-16.00

 

Niedziela 14.06. 2015 – Dzień otwarty muzeum z okazji Dni Sochaczewa

9.00-16.00- wstęp wolny

 

- Kiermasz książki historycznej – wielka wyprzedaż wydawnictw muzealnych oraz nanowszych książek m.in. wydawnictwa "Bellona";

- Zwiedzanie wystawy planszowej "25 lat samorządu miejskiego w Sochaczewie";

- Ostatni dzień prezentowania wystawy pojazdów wojskowych zbudowanych z klocków;

- Projekt "Sochaczew odbudowuje armatę czyli kup pocztówkę za złotówkę"   -  akcja zbiórki funduszy na odbudowę armaty  wz. 1897 kal. 75 mm, której lufa z zamkiem znajduje się w zbiorach naszego muzeum;

- Diorama kawaleryjska GRH 14 pułku ułanów Jazłowieckich – spotkanie z szefem grupy Markiem Babulewiczem, znakomitym znawcą umundurowania kawalerii;


Prezentacja eksponatów specjalnych ze zbiorów artylerii i broni pancernej znajdujących się w kolekcji prezentowanej w Hotelu “Chabrowy Dworek” w Seroki Wieś.

 

Wydarzenie specjalne:


Niedziela godz. 12.00

Spotkanie z Mieczysławem Wyględowskim autorem książki pt. “Moje wiosny, moje lata, moja jesień”


Z recenzji Radosława Jarosińskiego (starysochaczew.pl) o książce: 
„Barwnym, potoczystym językiem toczy się opowieść o życiu Mieczysława Wyględowskiego. Tym bardziej dla mnie istotna i bliska, że autor swoje dzieciństwo i wczesną młodość spędził w Sochaczewie. W Sochaczewie takim jakiego już nie ma, a jednocześnie takim, jakim chciałbym go jako pasjonat historii zobaczyć. 
Wyględowski (rocznik 1933) pamięta jeszcze czasy okupacji, choć pamięta je jako dziecko, które patrzy na świat innymi oczami niż człowiek dorosły i w pełni świadomy. Do Sochaczewa przeprowadził się podczas okupacji z Juliopola, i od tej chwili, jak pisze, stał się on dla niego rodzinnym miastem. Kolorowe i śmieszne wspomnienia z czasów  dzieciństwa przenikają się jak w kalejdoskopie, z tymi strasznymi, gdy wojna wtłacza w oczy dziecka obrazy, których nie powinno oglądać. 
W książce znajdziemy szereg istotnych dla historii miasta relacji. Pan Mieczysław był świadkiem, panoszenia się po mieście Niemców, wysadzenia przez nich naszego kościoła, wkroczenia Armii Czerwonej... Potem wyjechał by zostać uznanym lekarzem chirurgiem, poznając wielu ciekawych ludzi, o których nie omieszkał napisać w swojej książce.”


serdecznie zapraszam

Serdecznie zapraszam na stronę muzealną www.muzeumsochaczew.pl tam znajdziecie najświeższe informacje o tym co dzieje sie w muzeum.

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy