Dni Sochaczewa z harcerzami

/ 51 zdjęć
Zdjęcia i foto: Dni Sochaczewa z harcerzami Imprezy cykliczne sochaczew
+46

Ponad dwieście dzieci odwiedziło wspólnie z rodzicami i opiekunami miasteczko harcerskie zorganizowane 13 i 14 czerwca w ramach Dni Sochaczewa. Przez dwa dni miasteczko tętniło życiem. I tym razem sprawdziła się formuła rodzinnego pikniku, podczas którego nie brakowało atrakcji skierowanych głównie do najmłodszych.  


Dzieci doskonale bawiły się tańcząc oraz śpiewając piosenki przy dźwięku gitar i karaoke. Każdy mógł choć przez chwilę zostać wynalazcą, biorąc udział w ciekawych eksperymentach i doświadczeniach z biologii, chemii czy fizyki. Wśród wielu propozycji przygotowanych przez sochaczewskich harcerzy były też zabawy z chustą animacyjną, malowanie twarzy, pokazy ratownictwa, warsztaty szycia pacynek oraz zdobienia i wyrobu świec zapachowych. Można było także nauczyć się węzłów żeglarskich, piec staropolskie podpłomyki lub rozpalać ogień za pomocą krzesiwa. Każde wykonane zadanie było nagradzane naklejkami, wklejanymi do specjalnych książeczek. Ten kto zebrał wszystkie otrzymał nagrodę.


Udział w miasteczku pozwolił dzieciom, a przede wszystkim ich rodzicom, bliżej poznać działalność drużyn zuchowych i harcerskich. Bo harcerstwo to organizacja, w której mogą zdobyć umiejętności, o jakich nie mówi się w szkole. Wystarczy jeden obóz, żeby dziecko umiało rozpalić ognisko (nawet wtedy, gdy drewno jest wilgotne), spakować porządnie plecak na wędrówkę, przygotować samodzielnie prosty posiłek, przyszyć guzik. Nauczy się też korzystać z mapy, nie spóźniać się, działać w grupie. Przeżyje też mnóstwo przygód: od spania w namiocie, przez przeprawę przez rzekę, po udział w międzynarodowym zlocie. Ale harcerstwo to nie tylko las i ogniska. Z biegiem czasu w harcerskich szeregach dzieci rozwijają swoje umiejętności interpersonalne, logistyczne, zmysł organizacyjny, m.in. ucząc się zarządzać projektami, koordynować pracę zespołu.


Przedsięwzięcie nie było łatwe, wymagało pracy wielu osób i doskonałej koordynacji działań. Jednak harcerze z Hufca ZHP Sochaczew stanęli na wysokości zadania i liczna ich grupa zapewniła pomyślą jego realizację.

(aw)


Fot. Katarzyna Mosakowska-Sobótka, Maciej Wasilewski 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Komenda ZHP w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy