Dni Sochaczewa 2013

Przed nami kolejne święto miasta. Między 7 a 9 czerwca odbędą się kolejne Dni Sochaczewa. Gwiazdami imprezy będą Kamil Bednarek oraz Bracia.

Bezpośrednio przed Bednarkiem wystąpi Gooral, a przed Braćmi Zikoo.

- Wybierając wykonawców, zbieraliśmy opinie dotyczące tego, jak radzą sobie na scenie. Postawiliśmy na tych, którzy potrafią łatwo nawiązać kontakt z publicznością - powiedziała nam kierownik referatu kultury, sportu i organizacji pozarządowych UM Agata Kalińska. - Często zdarza się tak, że artysta sprawdza się, ale wyłącznie w studiu nagraniowym. Na żywo nie ma powtórek, trzeba być świetnie przygotowanym technicznie i mieć w sobie dużo swobody.

 

Na scenie i w kramnicach

Kolejna propozycja to koncert "Kulturka prezentuje - Outsider Rock".  Na żywo zobaczyć będzie można trzy zespoły: Sun Frenzy, Same Road, oraz Gonzo & The Prezidents. Atrakcją Dni Sochaczewa będzie również zespół aCTAGGA,  laureat Przeglądu  Vena 2012. W planach jest również występ big-bandu Państwowej Szkoły Muzycznej  pod dyrekcją Bernarda Pacholskiego, Sochaczewskiej Orkiestry Dętej oraz orkiestry Camerata Mazovia i jej gości.

- Myślę, że oferta jest tak różnorodna, że każdy, niezależnie od wieku i preferencji muzycznych znajdzie coś dla siebie - mówi Agata Kalińska.  - Chciałabym podkreślić też, że w przygotowania do imprezy włączył się cały szereg podległych ratuszowi jednostek, instytucji, szkół i przedszkoli. Przygotowały one własną ofertę i programy artystyczne. Wszystko to dodatkowo ubarwi obchody.

Dni Sochaczewa będą miały też podniosłe akcenty. W piątek 7 czerwca obchody rozpocznie uroczyste wciągnięcie na masz flagi miasta. Odbędzie się to  w asyście harcerzy z hufca ZHP i werblistów Państwowej Szkoły Muzycznej w Sochaczewie.

Tego samego dnia o godz. 16 nastąpi uroczyste otwarcie zrewitalizowanego budynku Kramnic Miejskich. Obiekt zostanie otwarty dla mieszkańców. Każdy będzie mógł przyjść i zobaczyć efekty trwającego od wielu miesięcy remontu. Zwiedzanie uatrakcyjni wystawa Kramnice wczoraj i dziś autorstwa Jakuba Milewskiego. Na zdjęciach zobaczyć będzie można, jak budynek zmieniał się na przestrzeni lat.

 - Śmiało można powiedzieć, że kramnice wróciły do dawnej świetności. O godz. 16.30 w patio  rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miejskiej inaugurująca Dni Sochaczewa - mówi Agata Kalińska. - W jej programie znalazło się m. in.  wręczenie tytułów Honorowego Obywatela Miasta Sochaczew, które Rada Miejska miała przyznać na wtorkowej sesji Kazimierzowi Hugo-Baderowi, Sylwestrowi Rozdżestwieńskiemu oraz Maciejowi Wojewodzie. Obrady zakończy koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej. Każdy mieszkaniec, który odwiedzi tego dnia kramnice otrzyma od nas niespodziankę.

 

Sport, zdrowie, motoryzacja

Podczas Dni Sochaczewa będzie można także zadbać o zdrowie. Na terenie parkingu przy basenie Orka prowadzone będą bezpłatne badania mammograficzne wykonywane w ambulansie Centrum Usług Medycznych Medica. Badane będą panie w wieku 50-69 lat korzystające z darmowej profilaktyki w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Oprócz tego, na koszt ratusza, profilaktycznym badaniom poddanych zostanie 60 kobiet. Będą mogły zapisywać się na nie  panie w  wieku do 50 lat lub powyżej 69 roku życia, nie młodsze jednak niż 35 lat.  

Zaplanowano oczywiście szereg wydarzeń sportowych. Jednym z najistotniejszych będzie IV Bieg Chopina. Obejrzeć będzie można Finał Grand Prix Sochaczewa w tenisie stołowym. Na kortach przy ul. Warszawskiej zorganizowane zostaną Dni Tenisa 2013. Odbędzie się również turniej i symultana szachowa. 

Pełen tekst w najnowszym wydaniu gazety.

Agnieszka Poryszewska

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy