Dni Sochaczewa – kiedy odbyły się pierwszy raz?

Zdjęcia i foto: Dni Sochaczewa – kiedy odbyły się pierwszy raz? Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Dni Sochaczewa, bądź obecnie Święto Mieszkańców Miasta mają bardzo długą tradycję. Trzy dni przeznaczone na wspólne spędzanie czasu, festiwale muzyki, koncerty i wiele wydarzeń kulturalnych oraz sportowych. Ale ilu z nas pamięta kiedy odbyły się po raz pierwszy?


Dni Sochaczewa to wydarzenia, które od ponad 50 lat są nieodłącznym elementem życia mieszkańców miasta. Wielu z nas niecierpliwie oczekuje na czerwcowe święto. Od kilku lat mamy nową nazwę dodaną do Dni Sochaczewa, a jest to Święto Mieszkańców. Od zawsze jednak czas ten wiązał się z uroczystymi wydarzeniami. 


Kiedy odbyły się pierwsze obchody Dni Sochaczewa?

Inicjatorem, między innymi, oraz twórcą tego wyjątkowego wydarzenia i świętowania na cześć miasta, jego mieszkańców był Janusz Kobla, przewodniczący Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Sochaczewie w 1973 roku oraz naczelnik Sochaczewa w latach 1973-1975. Dzięki staraniom udało się zorganizować pierwszy raz Dni Sochaczewa w czerwcu 1968 roku. 


Okazją do tego przedsięwzięcia była organizacja 600-lecia nadania praw miejskich miastu Sochaczew. Tu warto nadmienić, iż w pracach nad przygotowaniem, szczególnie w zakresie historii zaangażowany był Maciej Wojewoda z Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.

 

Charakter święta był podobny do dzisiejszej formy. Na prowizorycznej jeszcze wówczas scenie koło ruin zamkowych odbyły się występy artystyczne z udziałem przedszkoli i szkół sochaczewskich, wydarzenia sportowe czy też przemowy. Za szeroką opowieść o dziejach i historii miasta Sochaczewa dziękujemy panu Januszowi Kobli. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy