Do Gdyni na szczudłach. Akcja charytatywna dla Kubusia

/ 3 komentarzy

W maju 2013 wyruszamy na szczudłach z sochaczewa. Cel: Gdynia, sprawdzenie się, ale przede wszystkim wsparcie czteroletniego Kubusia Sajdaka, chorego na serce.

Na początku maja 2013 rozpoczynamy we dwóch (pan Jeremiasz i pan Grzegorz) przemarsz na szczudłach z perły mazowieckich równin - Sochaczewa do nadmorskiej Gdyni. Nasza trasa to ponad 400 kilometrów spaceru przez pola i łąki oraz piękne Polskie metropolie jak np. Płock, Włocławek, Toruń czy Bógpomóż. 
Jest to dla nas wyzwanie, ale przede wszystkim próba zwrócenia uwagi na kogoś, kto potrzebuje Waszej pomocy.
Celem projektu jest wsparcie dla podopiecznego fundacji SERCE DZIECKA- Jakuba Sajdaka, oraz pokonanie własnych słabości oraz pokazanie całemu światu, że niema rzeczy niemożliwych.

Trochę informacji na temat Kubusia:

Kubuś urodził się dnia 9 grudnia 2008 w Centrum Matki Polki w Łodzi z niedorozwojem lewego serca (HLHS). Jest to bardzo skomplikowana wrodzona wada serca, wymagająca wieloetapowego leczenia kardiochirurgicznego i długiej rehabilitacji.

Kubuś o sobie:

Moje serduszko dostało w sylwestra 2012 roku wielką szansę. Nazywają mnie od tamtej pory Szczęściarzem Roku! Udało zebrać się ponad 36 000 Euro na operację w Muenster. Pojechałem do prof. Malca i dr. Januszewskiej pod koniec stycznia. Ci wspaniali ludzie naprawili moje serduszko – mam za sobą ostatni etap leczenia! Operacja przeszła bez komplikacji, poradziłem sobie bardzo dobrze. Profesor nawet śmiał się, że poszedłem jak ekspres. Po niecałych trzech tygodniach pobytu w Niemczech wróciłem do domu. 
Teraz przede mną chyba największe wyzwanie! Stanąć na nóżki, zrobić pierwszy krok, później nauczyć się biegać…
Jednak żeby to się stało muszę być non stop rehabilitowany, a to jest bardzo kosztowne. 

Sochaczew- Ciechocinek 
Ciechocinek- Gdynia 

Chcesz wziąć udział? 

Jest kilka wyjść: 
- Chcesz wesprzeć Kubusia finansowo? Poniżej podajemy numer konta na którym prowadzona jest zbiórka pieniędzy. 
- Nie masz za dużo pieniędzy? Podaj dalej informacje o wydarzeniu, może trafi na ludzi którzy je mają:) 
- Chcesz się bardziej zaangażować i mieszkasz gdzieś w pobliżu trasy którą będziemy przebywać? Wyjdź nam na powitanie, weź ze sobą ciepły obiadek i przejdź z nami przez Twoje miasto! Czy to na szczudłach, monocyklu czy pieszo! 
...A może mieszkasz w miejscowości w której będziemy się zatrzymywać i dysponujesz wolną powierzchnią na której można się przespać bądź prysznicem? 
Po za tym, po drodze będziemy prowadzili akcję zbiórki pieniędzy do 'puszki'. Tu też możecie się wykazać:) 


Ekipa: 
Grzegorz Zażdżyk- szczudlarz 
Jeremiasz Aftyka- szczudlarz 
Sebastian Przybyłowicz- zaplecze techniczne, reporter 


Was drodzy mieszkańcy Sochaczewa i okolic szczególnie zachęcamy do tego byście towarzyszyli nam imprezy rozpoczynającej. Więcej informacji na ten temat wkrótce na facebooku. 

Oto linki do: 
FunPage- Facebook 
Wydarzenie- Facebook 

Na tych stronach znajdziecie świeże informacje, zresztą nie omieszkamy się wrzucać ich tu, ale także obejrzeć film z przygotowań i materiały z samej trasy:) 


Pozdrawiamy gorąco!

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (3)

  lunaluna
  0
  Jak, drodzy szczudlarze, będzie wyglądała Wasza trasa? Pytam o miejscowości, przez ktore będziecie przechodzić.
  Czy non stop będziecie w oku kamery?
  (2013-02-24 17:55)
  lombelicolombelico
  0
  Na trasę można spojrzeć w podanych powyżej linkach (Sochaczew- Ciechocinek, Ciechocinek- Gdynia). Mapka zrobiona w google maps:)

  Podczas trwania całej podróży będzie z nami kamerzysta, a materiał będzie na bieżąco wrzucany na funpaga. (2013-02-25 20:41)
  lombelicolombelico
  0
  A no i oczywiście zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego twórczości Marcina Szmidta.https://www.youtube.com/watch?v=8keSqluhpCs&feature=youtu.be (2013-02-25 20:44)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy