Do Sejmu dla Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Do Sejmu dla Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego Teksty sponsorowane sochaczew


Marcin Podsędek, Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru, lista nr 8, miejsce 1 

Numerem jeden na liście Nowoczesnej Ryszarda Petru do Sejmu w okręgu płocko-ciechanowskim jest sochaczewianin, radny miejski od 2010 roku Marcin Podsędek. To dla naszego mieszkańca powód do dumy, ale i duże wyzwanie. W rozmowie z nami Podsędek podkreśla, że nie wystartowałby w tych wyborach, gdyby nie rzeczowy program dla Polski oraz klasa polityczna Ryszarda Petru. Sukces Nowoczesnej w wyborach parlamentarnych 2015 nasz rozmówca ocenia na 15 % głosów.

 

Jak to się stało. że zdecydował się pan na start w wyborach parlamentarnych z list Nowoczesnej?

 

Nie będę ukrywać, że głównym kryterium, jaki wpłynął na moją decyzję o wstąpieniu w szeregi Nowoczesnej była osoba jej lidera Ryszarda Petru. Od wielu lat na polskiej scenie politycznej nie było polityka, który tak otwarcie, merytorycznie w oparciu o rzeczowe argumenty, a nie populistyczne hasła, przedstawiał program dla Polski. Ujął mnie również tym, że  debatuje  z politykami o odmiennych poglądach z zachowaniem szacunku i kultury debaty publicznej, której, jak doskonale wiemy, szalenie brakuje polskiej klasie politycznej. Dodatkowo program Nowoczesnej Ryszarda Petru, bo tak dokładnie nazywa się nasz komitet wyborczy, jest oparty w głównej mierze na konsultacjach społecznych z 20 000 mieszańcami naszego kraju. Wśród nich było wielu specjalistów działających w różnych profesjach, od lekarzy i nauczycieli zaczynając, na ludziach kultury i przedsiębiorcach kończąc.

Jeszcze pół roku temu nie zakładałem startu w wyborach w przeciwieństwie do  innych lokalnych polityków, którzy od kilkunastu miesięcy planowali już swoje kampanie. Zdecydowałem się kandydować, gdyż na polskiej scenie pojawiła się formacja, z której programem się utożsamiam i głęboko wierzę, że program dla Polski, jaki proponujemy, w dalszej perspektywie podniesie realny poziom życia Polaków. Jednym z filarów naszego programu jest wprowadzenie nowego modelu wzrostu gospodarczego. Od gospodarki opartej na taniej sile roboczej do rywalizowania jakością i innowacyjnością. Jesteśmy zwolennikami prostych podatków  nakładanych w  rozsądnym wymiarze, a nie wysokich i skomplikowanych. Dążymy do wprowadzenia projektu „Reset Podatkowy”, rozstrzygającego wątpliwości na korzyść podatnika. W kwestii służby zdrowia planujemy szybkie wprowadzenie rozwiązań zmniejszających kolejki i innych uciążliwości. Pacjent musi być w  centrum systemu ochrony zdrowia, a podejście do niego musi być kompleksowe.  Zmniejszenie nierówności między pacjentami uważamy za jeden z podstawowych problemów, który należy jak najszybciej wyeliminować . Wyjazdy  z Polski pielęgniarek i lekarzy to problem, o którym polscy politycy kompletnie nie debatują i za chwilę okaże się, że nie ma w naszym kraju odpowiedniego personelu i wtedy będzie rzeczywisty dramat.

 

Dostał pan jedynkę na liście w naszym okręgu - skąd tak duże zaufanie dla pana?

 

Rekomendacja i akceptacja pierwszych pozycji na listach we wszystkich okręgach należała do lidera naszego ugrupowania Ryszarda Petru. Tym bardziej zaufanie, jakim mnie obdarzył, to powód do dumy, ale jednocześnie duże wyzwanie. Pamiętajmy, że nasz okręg wyborczy składa się z dziesięciu powiatów, w tym miedzy innymi z powiatów płockiego i ciechanowskiego, których stolice to byłe miasta wojewódzkie. Sam Płock który jest miastem na prawach powiatu liczy 120 000 mieszkańców i jest ponad trzykrotnie większy pod kątem liczby ludności od Sochaczewa.  A jednak Ryszard Petru zdecydował, że tzw. „jedynka” będzie jednak z Sochaczewa. Myślę, że jednym z głównych czynników, jakimi kierował się lider naszego ugrupowania była moja działalność społeczno- samorządowa. Od 2010 roku pełnię nieprzerwanie funkcję radnego Rady Miejskiej w Sochaczewie i przez ten czas dałem się poznać jako główny przeciwnik wprowadzania wszelkich podwyżek w Sochaczewie. Od podwyżek cen wody zaczynając, na podwyżkach podatku kończąc.

W latach 2007 -2015 byłem Dyrektorem Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Sochaczewie odpowiedzialnym za organizowanie i prowadzenie imprez o charakterze promocyjnym i rekreacyjnym, promowanie potencjału gospodarczego, kulturalnego i turystycznego  gmin powiatu w kraju i za granicą, kreowanie polityki informacyjnej urzędu. W latach 2008-2009 pełniłem funkcję prezesa Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Sochaczewie będąc odpowiedzialnym z organizację rozgrywek w ramach mistrzostw powiatu sochaczewskiego szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.  W 2012 roku wraz z lokalnymi stowarzyszeniami zainicjowałem wprowadzenie w Sochaczewie budżetu partycypacyjnego (obywatelskiego).W 2011 rok zostałem odznaczony Brązowym Krzyżem Zasług przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego za wybitne zasługi w krzewieniu kultury podczas organizacji obchodów Roku Chopinowskiego na terenie województwa mazowieckiego. Jestem również absolwentem Szkoły Liderów Politycznych organizowanej przez Fundację „Szkoła Liderów”.

 

Jak ocenia pan szanse Nowoczesnej w nadchodzących wyborach, jak ocenia pan swoje szanse?

 

Szanse na sukces wyborczy Nowoczesnej Ryszarda Petru oceniam bardzo wysoko. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wygranie wyborów dla ugrupowania, które powstało zaledwie kilka miesięcy temu jest w praktyce niemożliwe. Mówiąc o sukcesie, mam na myśli nie tylko przekroczenie progu wyborczego, który w mojej opinii bez problemu przekroczymy, ale o osiągnięciu wyniku na poziomie kilkunastoprocentowym. Uważam, że dzięki odpowiedniemu przekazowi użytemu w trakcie kampanii wyborczej Nowoczesna w październiku otrzyma poparcie w okolicach 15 %. Pytanie dotyczące moich szans należy z pewnością do tych trudnych, ale postaram się na nie odpowiedzieć. Cel jaki sobie postawiłem w tych wyborach jest bardzo jasny. Dotarcie z przekazem i programem Nowoczesnej Ryszarda Petru do jak największej grupy wyborców. Sochaczew i powiat sochaczewski jest dla mnie szalenie ważny, tu się urodziłem i mieszkam, tu chodziłem do szkół. Na rzecz Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego pracowałem i poświęcałem większość mojego czasu. Pamiętam jednak, że nasz okręg wyborczy to nie tylko ziemia sochaczewska, ale również 9 innych powiatów, dlatego z moją kampanią będę obecny we wszystkich powiatach naszego okręgu, w którym wybierać będziemy 10 posłów na Sejm RP. Nowoczesna zakłada zdobycie na tym terenie od jednego do dwóch mandatów, dlatego będąc liderem tej listy mam wysokie szanse na uzyskanie mandatu parlamentarzysty. Doświadczenie życiowe porażki i sukcesy wyborcze sprawiają, że  podchodzę do tej kampanii z dużą pokorą.  Należy pamiętać, że wybór zależy przede wszystkim od wyborców, a mandat poselski pełnimy nie tylko z woli mieszkańców, ale przede wszystkim dla mieszkańców. Mam nadzieję, że obdarzą mnie swoim zaufaniem.


/Materiał finansowany przez KW Nowoczesna Ryszarda Petru/

 5
Oceń
(2 głosów)

 

Autor tego artykułu: Redakcja wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy