Do sochaczewskiego szpitala trafił ozonator - pierwsze efekty zbiórki

Zdjęcia i foto: Do sochaczewskiego szpitala trafił ozonator - pierwsze efekty zbiórki  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

To dopiero początek zbiórki, a już są widoczne jej pierwsze efekty. Dzięki akcji ,,Zabierz moc wirusowi - daj medykowi" do Szpitala Powiatowego w Sochaczewie trafił generator ozonu. Jego oficjalne przekazanie miało miejsce 9 kwietnia br.

Organizatorem całego przedsięwzięcia jest Lokalny Komitet Organizacyjny Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” oraz wolontariusze z ośmiu gmin powiatu sochaczewskiego. Natomiast patronat nad akcją objęło Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. Dzięki zbiórce prowadzonej za pośrednictwem portalu zrzutka.pl do sochaczewskiego szpitala trafił ozonator. To maszyna, która posłuży m.in. do odkażania pomieszczeń medycznych. Jak wiadomo, pracownicy służby zdrowia, aby nie zarazić się koronawirusem SARS-CoV-2 stosują nie tylko środki ochrony osobistej typu maski, gogle, przyłbice, rękawiczki i zakłada kombinezony ochronne, lecz również muszą dbać o czystość wirusologiczną powierzchni oraz powietrza.

- W miejscach, gdzie trafiły osoby z podejrzeniem, czy też pacjenci z COVID-19 niezbędne jest przeprowadzenie gruntownej dezynfekcji. Tak właśnie się stało w ostatnich dniach w Oddziale Wewnętrzno-Kardiologicznym, gdzie pomieszczenie izolatki, w którym przebywał pacjent zostało poddane dekontaminacji przy użyciu ozonatora. - informuje Szpital Powiatowy w Sochaczewie 

Personel oraz dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej Szpitala Powiatowego w Sochaczewie są niezwykle wdzięczni za okazaną pomoc. 

- Składamy serdeczne podziękowania dla organizatorów i darczyńców zbiórki zrzutka.pl, Pani Monice Radwańskiej-Komosa za koordynację działań, jak również Starostwu Powiatowemu w Sochaczewie za patronat i wsparcie.

Zbiórka pieniędzy prowadzona jest za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. Szczegółowe informacje na temat akcji ,,Zabierz moc wirusowi - daj medykowi" znajdą Państwo TUTAJ.

- Wspierając tych wszystkich, którzy walczą na pierwszej linii z koronawirusem, pomagamy przecież sobie i swoim bliskim. Zadbajmy o to, żeby ludzie, którzy troszczą się o nasze zdrowie, życie i bezpieczeństwo, mieli do tego jak najlepsze warunki – sprzęt, wyposażenie, posiłki regenerujące. Dlatego też, zachęcamy do wsparcia naszej akcji, pomagajmy dalej! Udało się kupić ozonator, wierzę, że uda się kupić kolejne urządzenia niezbędne do walki w wirusem –  mówi główna koordynatorka akcji, Monika Radwańska-Komosalink do zbiórki ---> ( TUTAJ ) 


źródło Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Szpital Powiatowy w Sochaczewie 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy