Dobre dwa lata: pamiętam o ziemi sochaczewskiej

Zdjęcia i foto: Dobre dwa lata: pamiętam o ziemi sochaczewskiej Inwestycje sochaczew

Półmetek kadencji samorządowej, w której mam zaszczyt – dzięki Państwa zaufaniu - pracować jako radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, to dobra okazja do podsumowania dotychczasowych działań, w tym tego, co udało się zrobić dla mojej ukochanej ziemi sochaczewskiej. Mimo trudności różnej natury, zrealizowaliśmy inwestycje, z których jestem szczególnie dumny.

 

Mazowsze najlepiej rozwijającym się regionem UE

Samorząd Województwa Mazowieckiego nieustannie pracuje nad tym, by nasz region był liderem nie tylko w Polsce, ale i całej Unii Europejskiej. Efekty widać, potwierdzają  je też statystyki, zgodnie z którymi Mazowsze jest najlepiej rozwijającym się regionem w UE. Naszą naczelną zasadą, podkreślaną wielokrotnie przez marszałka Adama Struzika, jest równoczesne rozwijanie i wzmacnianie pozycji wszystkich, mazowieckich subregionów. Nie jest to łatwe, gdyż Mazowsze należy jednocześnie do najbardziej zróżnicowanych, dotkniętych dysproporcjami regionów Unii. Jako Przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów staram się patrzeć na wszystkie inwestycje, mając na uwadze dobro całego województwa, choć zawsze z ogromnym sentymentem patrzę na subregion płocko-ciechanowski i moją ukochaną ziemię sochaczewską. Tutaj mieszkam, tu chodziłem do szkoły, znam potrzeby mieszkańców, moich sąsiadów.

 

Współpraca i środki UE

Współpraca jest podstawą każdego rozwoju i sukcesu, stanowi również fundament samorządu terytorialnego. Nasze wspólne inicjatywy to przede wszystkim inwestycje infrastrukturalne, ale również na przykład wsparcie pikników edukacyjnych, kiermaszów, turniejów sportowych, jak Turniej o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego w Siatkówkę czy Piłkę Nożną.

Warto przypomnieć, że Samorząd Województwa Mazowieckiego to również dysponowanie środkami europejskimi, dzięki którym między innymi w grudniu 2014 roku wspólnie z władzami gminy Teresin dokonaliśmy uroczystego otwarcia uzbrojonych i zmodernizowanych terenów inwestycyjnych. To zadanie kosztowało kilkadziesiąt milionów złotych. Z wójtem Markiem Olechowskim mocno o te środki zabiegaliśmy.

 

Inwestycje drogowe

Realizujemy też wiele inwestycji drogowych, jak remont ronda przy ulicach Piłsudskiego i Licealnej w Sochaczewie, czy budowa ronda przy Wyszogrodzkiej w Chodakowie, remont chodników w Malesinie i w centrum Sochaczewa oraz remont ulicy Piłsudskiego w kierunku Warszawskiej. Dokonaliśmy za blisko milion złotych remontu mostu w Tułowicach na drodze wojewódzkiej, oraz Nadwiślanki w gminie Brochów.


Otwarcie WODR

Ogromnie mnie też cieszy, że nasze starania o otwarcie filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego właśnie w Sochaczewie zakończyły się sukcesem. Myślę, że mieszkańcy naszego miasta są z tej lokalizacji bardzo zadowoleni. 

 

Centrum Edukacyjno-Konferencyjne

Kolejna inwestycja warta kilka milionów złotych to budowa nowoczesnego Centrum Edukacyjno-Konferencyjnego przy Muzeum Kolei Wąskotorowej. Chyba nikt się nie spodziewał, że liczba odwiedzających to miejsce wzrośnie aż do 35 tysięcy rocznie. Obecnie realizowany jest też, za 600 000, remont  parowozu px29, który jako jedyny w Europie będzie przewoził Naszych turystów.

 

Dla OSP i NGO

Cóż jeszcze? Wybudowaliśmy oczyszczalnię ścieków w Rybnie, zapoczątkowaliśmy remonty strażnic OSP oraz dofinansowaliśmy zakup wszystkich nowych samochodów strażackich na terenie powiatu sochaczewskiego. Wspieramy organizacje pozarządowe i jednostki OSP na terenie powiatu sochaczewskiego. Dokonujemy zakupu sprzętu bojowego dla strażaków i ich jednostek, rozwijamy bazę sportową, jak w gminie Rybno poprzez zmodernizowanie obiektu sportowego.

 

Ambitne plany

W najbliższych dniach przedstawię Państwu nasze samorządowe plany na przyszłość, przede wszystkim inwestycyjne. Wierzę, że spełnią Państwa oczekiwania.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy