Zaloguj się do konta

Reformy w sochaczewskich podstawówkach

Redakcja
2019-12-13
Edukacja

Rok 2019 przyniósł wielkie zmiany dla uczniów. Od tego czasu szkoły weszły w system ośmioklasowy, zlikwidowano zaś gimnazja. Reformy zostały przeprowadzone również w sochaczewskich podstawówkach. 


Aby zapewnić dobre działanie szkół na terenie miasta, tak aby nie było przepełnionych klas, urząd do tej pory decydował się na przenoszenie niektórych klas w pewnym etapie nauki do innych placówek. Od 2020 roku ratusz zdecydował o wprowadzeniu  nowego systemu, który stopniowo będzie likwidował przenoszenie klas z jednych szkół podstawowych do sąsiednich. Będzie to pilotażowy program, który będzie dotyczył jednej klasy siódmej z SP nr 3 oraz dwie klasy integracyjne z „czwórki” nie będą zmieniać placówek. 


Jak mówi wiceburmistrz Marek Fergiński -  Od września 2021 roku, a nie 2022 jak planowaliśmy, wszystkie klasy VII kontynuowałyby naukę w macierzystych placówkach. Dodatkowo w 2020 roku o pozostawienie jednej klasy VII w dotychczasowych murach poprosimy dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3. Co więcej, od 1 września 2020 chcemy zostawić w „czwórce” jej dwa oddziały integracyjne. To wyjście naprzeciw prośbom rodziców, którzy o to się zwracali. Nie widzę w tym zakresie przeszkód choć wiem, że Szkoła Podstawowa nr 6 jest bardzo dobrze przygotowana do prowadzenia zajęć z dziećmi niepełnosprawnymi, świetnie wyposażona, ma też odpowiednio przeszkoloną kadrę. 


Przypominając wszystkie klasy siódme ze Szkoły Podstawowej nr 4 przechodziły do SP nr 6 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 3 do SP nr 1 


Urząd przewiduje, iż w ciągu kilku następnych lat pojawi się na terenie miasta nowe budownictwo, co oznaczać będzie większe zainteresowanie miejscami zarówno w przedszkolach jak i szkołach. Jak zapowiada ratusz od 2021 roku wszystkie klasy siódme z „czwórki” oraz „trójki” pozostałyby w tych samych szkołach bez konieczności zmiany. O tym czy uchwała zatwierdzająca ten pomysł wejdzie w życie przekonamy się na początku 2020 roku. 

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc