Dobry pomysł na prezent

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Dobry pomysł na prezent Promocja regionu sochaczew

Nie masz jeszcze prezentu bożonarodzeniowego? Zostało tylko kilka dni. Może dobrym pomysłem będzie książka sochaczewianina rodem Ojzera Warszawskiego pt. „Szmuglerzy”, której fabuła dzieje się w pierwszowojennym Sochaczewie. Książkę dostarczymy bezpłatnie na terenie Sochaczewa i okolic jeszcze przed świętami.

„Szmuglerzy” to opowieść niezwykła. Autor przenosi nas w codzienność końca I wojny światowej, która wcale nie była taka codzienna. Bo kiedy znaczna część obywateli miasta zaczyna zajmować się ryzykownym szmuglem do Warszawy, kiedy zwyczajni ludzie wkraczają w mętne środowisko półświatka, pełnego przemocy, prostytucji, łapówek i melin oraz nielegalnej produkcji bimbru, to tak jak byśmy przeszli przez magiczną bramę do innego wymiaru. A wszystko to w bardzo realnym otoczeniu, w wielokulturowym Sochaczewie sprzed stu lat.

Dla pasjonatów lokalnej historii będzie to wycieczka po mieście, którego już nie ma. Nie zabraknie też sceny rozbrojenia Niemców w naszym mieście w listopadzie 1918 roku. Nie będzie to opis lukrowany, wykreowany na potrzeby mitu odrodzenia, a wyrazisty, chropowaty i będący przepowiednią wcale niełatwego czasu po odzyskaniu niepodległości.

Zachęcamy do sięgnięcia do tej książki. Można ją kupić m.in. tu. Na terenie Sochaczewa dostarczymy książkę w umówione miejsce bezpłatnie (wystarczy wybrać odbiór osobisty, a my skontaktujemy się mailowo lub telefonicznie w celu ustalenia szczegółów dostawy).

Publikację wydało bardzo starannie sochaczewskie Stowarzyszenie „Nad Bzurą” wraz z wydawnictwem UMCS przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Stowarzyszenie nie działa dla zysku, a przychody ze sprzedaży książki są przeznaczone na działalność statutową organizacji.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy