DOBRY WYSTĘP SOCHACZEWSKICH RATOWNIKÓW WODNYCH W RYBNIKU

Zdjęcia i foto: DOBRY WYSTĘP SOCHACZEWSKICH RATOWNIKÓW WODNYCH W RYBNIKU Ratownictwo wodne sochaczew

W dniu 23 kwietnia 2015r. na Pływalni w Rybniku (woj. Śląskie) odbyła się druga runda Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym. Na starcie stanęło przeszło 160 najszybszych Ratowników i Ratowniczek z 15-tu WOPRów z całej Polski, a wśród nich 3-osobowa drużyna Sochaczewskiego WOPR. Najlepiej w naszej ekipie wypadła Alicja Ulicka, która wygrała konkurencje 100m kombinacja w kategorii junior młodszy, 7 miejsce w OPEN (zawodniczka płynie 50m kraulem następnie nurkuję pod wodą do 17,5m gdzie podejmuje 50 kilogramowego manekina, aby przeholować go do setnego metra wyścigu... dacie rade bez względu na czas:P?). Ala zdobyła również brązowy medal na dystansie 50m holowanie manekina (zawodniczka/zawodnik płynie 25m kraulem gdzie podejmuje manekina i holuję go do mety) oraz 5 miejsce w klasyfikacji OPEN w konkurencji 200m z przeszkodą (zawodnik/zawodniczka płynie 200m kraulem, przepływając pod 0.5m przeszkodą na każdej długości basenu.) Niestety klasyfikacja tej konkurencji nie obejmowała kat. JM gdzie ALA oczywiście byłaby pierwsza. Rekordowe wyniki dla siebie ustanowiły także starsze siostry Ulickie na dystansie 50m holowanie manekina. Ola pokonała dwie długości basenu w czasie 44sek. zajmując 8 miejsce w klasyfikacji JUNIOR oraz Patrycja, której pokonanie tego samego dystansu zajęło 46sek co dało 10 miejsce w klasyfikacji JUNIOR.