Dodatkowe ograniczenia prędkości na DK 50

/ 4 komentarzy
Zdjęcia i foto: Dodatkowe ograniczenia prędkości na DK 50 Komunikacja publiczna sochaczew

Nasi Czytelnicy alarmują, że na drodze krajowej nr 50 między Sochaczewem a Wiskitkami ustawiono ostatnio znaki ograniczające prędkość poza terenem zabudowanym. Co dziwne, znaki ustawiono w miejscach, gdzie nie prowadzone są żadne roboty drogowe.

- Znaki ograniczające prędkość do 50km/h poza terenem zabudowanym zostały ustawione kilka dni temu – mówi pani Natalia. - Zastanawiam się nad przyczyną tej decyzji, ponieważ od kilku, a wręcz kilkunastu tygodni na tej drodze się nic nie dzieje.

Małgorzata Tarnowska, rzecznik prasowy warszawskiego oddziału GDDKiA wyjaśnia, że pojawienie się ograniczeń prędkości ma związek z niedawną wymianą nawierzchni krajowej 50.

- Droga zyskała nowy asfalt. Wykonawca inwestycji nie wykonał jednak pełnego oznakowania poziomego – mówi Małgorzata Tarnowska. - Znaki ustawiliśmy dla poprawy bezpieczeństwa, bo brak białych linii utrudnia kierowcom poruszanie się po drodze. Gdy tylko warunki atmosferyczne się poprawią, oznakowanie poziomie zostanie wykonane. Wtedy z drogi znikną znaki ograniczające prędkość.

- Ustawienie znaków powoduje dodatkowe niebezpieczne sytuacje – twierdzi z kolei nasza Czytelniczka. - Mam tu na myśli wyprzedzanie pojazdów osobowych, które dostosowują prędkość do obowiązujących „dziwnych” ograniczeń, przez samochody ciężarowe wyprzedzające samochody na tak zwanego „trzeciego”. tomi

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

kacperskyykacperskyy
0

nie wiem, kto z was jeszcze wierzy, ze cała ta szkopka na drogach zwiazana z fotoradarami, ograniczeniami predkosci, wysepkami, ciagłymi liniami ma na celu zwiekszenie bezpieczenstwa?

wysepki pakowane są bezsensowanie gdzie popadnie, ograniczenia wstawiane na prostych odcinkach i najlepiej dróg o dwóch pasach w jednym kierunku. Nie wspomne o swiatlach w miejscach całkowicie niezasadnych. co z ochrona srodowiska? hamowanie przyspieszanie ile wiecej spalasz benzyny?

remont trojanowskiej i te dziwne zakrety przy skrzyzowaniach, po co to?? dla zwiekszenie bezpieczenstwa? smiech na sali, jak chcieli zrobic tak zeby droga pod katem prostym sie krzyzowala to dopasowuje sie ja duzo wczesniej a nie na 8 metrów przed skrzyzowaniem bo wychodzi takie gowno jakie mamy.

sciezki rowerowe? sochaczew to jeden z przykladów w tym kraju jak sie nie powinno tego robic.

polowa tego burdelu na drogach jest tylko po to aby nabijac kase do budżetu z mandatów. druga polowa to prawo, nie tylko drogowe, w polsce rozrasta sie kuriozalnie, przepis goni przepis ktory goni przepis i rowniez dlatego mamy takie debilne rozwiazania jakie mamy.

poza tym debile w rzadze, w urzędach nie majacy stycznosci z rzeczywistoscia, bo wiekszosc pewnie nawet prawa jazdy nie ma, wymyslaja w  warunkach laboratoryjnych rozwiazania majace poprawic bezpieczenstwo i mamy to co mamy.

powiedzcie kiedy wpadlismy w to bledne kolo?

(2018-02-06 14:23)
robroyrobroy
0

@kacperskyy,nie będziej jechał szybciej bo ukarzą,chyba że masz immunitet

(2018-02-09 17:56)
robroyrobroy
0

a swoją drogą co ma powiedzieć właściciel wypasionego BMW czy innego Audi?

(2018-02-09 17:57)
komentator2000komentator2000
0
kolejne pier******e o szopenie ..

Drogi dziurawe po zimie - za dużo z budżetu na głupoty poszło, nie ma za co łatać to lepiej postawić znak za 100zł niż załatać dziurę za 1000 prawda ? jak sobie urwiesz koło, bądź zniszczysz auto to nie dostaniesz odszkodowania od zarządcy dróg no bo przecież GENIALNIE został ominiętyArt. 2 ust. 1, art. 19 ust. 1, art. 20 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 19, poz. 115 ze zm.). znak stoi ostrzegawszy ? -STOI więc czego ? (2018-03-14 13:51)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy