Dodatkowe remonty dróg w Sochaczewie 2017

/ 7 komentarzy
Zdjęcia i foto: Dodatkowe remonty dróg w Sochaczewie 2017 Inwestycje sochaczew

W związku z tym, że remont ulicy Płockiej nie otrzymał dofinansowania i nie będzie realizowany, w budżecie miasta Sochaczew pojawiły się środki, dzięki którym na ośmiu ulicach miasta zostanie położony asfalt. Ratusz planuje też dodatkowe oświetlanie ulic.

 

Ucieszą się niektórzy, wielu jeszcze nie. Obiektywnie jednak to dobra wiadomość. Osiem, głównie osiedlowych ulic, zostanie w tym roku wyposażonych w cywilizowaną infrastrukturę. Ratusz zaplanował też dodatkowe oświetlanie dróg w Sochaczewie.

Remonty nowych ulic, czyli nie przewidzianych wcześniej do przebudowy, stały się możliwe dzięki „uwolnieniu” 1,5 miliona złotych, zapisanych jako wkład miasta w remont dalszej części ulicy Płockiej (od Gawłowskiej do Chełmońskiego). To ostatnie zadanie nie otrzymało dofinansowania z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej i tym samym nie będzie realizowane w tym roku.

Burmistrz zaproponował miejskim radnym, a radni się zgodzili, by zwolnione środki przeznaczyć na kilka mniejszych, ale również drogowych inwestycji, w ramach programu „Drogi zamiast błota”. I tak w 2017 roku asfalt położony zostanie na ośmiu ulicach o długości ponad 1,3 kilometra. Będą to drogi osiedlowe: Maczka, Kawalerzystów, Roweckiego, Andersa, Mała, Gagarina, Tęczowa i Malinowa. We wszystkich przypadkach ratusz chce połączyć utwardzanie z budową kanalizacji deszczowej.

W ramach tej samej puli 1,5 miliona złotych wykonane też zostaną dodatkowe oświetlenia (ulice Wspólna, Żniwna, Szyszkowa, Siewna, Topolowa, Leśmiana, Langiewicza, Kochanowskiego, Karwowska).

Dodajmy, że spośród wniosków o dofinansowanie złożonych przez sochaczewskie samorządy do programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, jeden został zakwalifikowany do realizacji. Jest to remont ulicy Trojanowskiej od al. 600-lecia do ulicy Łąkowej. Ma on być przeprowadzony przez powiat jeszcze w tym roku.

 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (7)

robroyrobroy
0
Trojanowska-priorytet (2017-02-17 15:09)
katarzyna-tomaskatarzyna-tomas
0
wszędzie drogi robią tylko nie ulicy Piaszczystej to jest druga glowna droga do cmentarza komulalnego .tylko ja równaja na wszystkich świętych a pużniej idzie w zapomnienie. (2017-02-17 23:54)
bollobollo
0
Powinni zrobic kolejowa, wyszogrodzka i pocztowa. Po wykonaniu przez UM kanalizacji przy tych ulicach zrobilo sie "bajoro" trelinka pozapadala sie - to jest jakas masakra. Niech nasi radni zaintetesuja sie osobiscie tymi ulicami to zobacza sami jak to wyglada (2017-02-18 11:20)
Goldi Goldi
0
Bardzo dobrze, że będą remonty ulic. Szkoda, że Topolowa nie załapała się do remontu...ale będzie doświetlona to już coś. Mam tylko nadzieję, że nie zapomni się o postawieniu chociaż jednej lampy przy garażach, ogródkach działkowych i dwóch blokach, które nie stoją przy samej ulicy. Zapraszam tam wieczorem osoby decyzyjne niech same się przekonają jak tam jest ciemno a wystarczy tak niewiele by to poprawić....bo cóż znaczy koszt takiej jednej lampy w budżecie miasta... (2017-02-18 15:27)
robroyrobroy
0
. (2017-02-19 09:31)
robroyrobroy
0
bardzo dobrze że drogi się buduje i remontuje,mam tylko jedną uwagę-drogowcy z uwielbieniem,łatając dziury zostawiają w tych dziurach nadwyżkę asfaltu -"no bo się ubije"- a potem jeździmy po takich górkach,dzisiejszy asfalt ma takie dodatki że wystarczy go równo z powierzchnią drogi położyć,nie zapadnie się i jazda będzie płynna (2017-02-19 09:52)
zbigniew15zbigniew15
0
Planowany jest remont Chodakowskiej. Problemem jednak będzie wtedy dojazd do centrum od nowego ronda i Wyszogrodzkiej. Powinni wcześniej doprowadzić do właściwego stanu resztę Wyszogrodzkiej i Kolejową. (2017-02-19 11:15)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy