Dodatkowy most dla Sochaczewa: SONDA

/ 33 komentarzy
Zdjęcia i foto: Dodatkowy most dla Sochaczewa: SONDA Komunikacja publiczna sochaczew

Na najbliższej sesji miejskiej radni rozpatrywać będą petycję mieszkańców dotyczącą budowy alternatywnej przeprawy na czas remontu mostu na Bzurze, który rozpocząć ma się tuż po Bożym Ciele. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, również stanowisko burmistrza w tej sprawie, szansę na budowę takiej przeprawy są właściwie zerowe. Ale być może petycja stanie się punktem wyjścia do konstruktywniejszej niż dotychczas, mimo że wielokrotnie podejmowanej, dyskusji na ten temat. Przecież budowa dodatkowego mostu na naszej rzece, łączącego między innymi osiedle Karwowo z centrum, to jedno z kluczowych haseł z kampanii wyborczej obecnego burmistrza. Ciekawi jesteśmy, co na ten temat sądzą mieszkańcy. Zachęcamy do wzięcia udziału w sondzie.

 

Prawdopodobnie już 30 maja ruszy remont mostu na Bzurze, który zakończyć ma się 30 października br. Samorząd miejski przekazał już plac budowy wykonawcy remontu, którym jest zwycięzca przetargu firma Strabag. Przed nami 5 miesięcy poważnych utrudnień komunikacyjnych. Ratusz zapewnia, że i inwestor, i wykonawca dołożą wszelkich starań, by zminimalizować uciążliwość dla mieszkańców.  Na moście w śladzie ulic Warszawskiej i Płockiej obowiązywać ma przeważnie ruch wahadłowy, przy czym wszystkie służby ratunkowe będą miały pierwszeństwo przejazdu przed innymi pojazdami. Jeśli zajdzie konieczność całkowitego zamknięcia mostu dla ruchu, na przykład z powodu konieczności wymiany elementów konstrukcyjnych, to stać się ma to na krótko, dzień dwa.

 

Od kilku tygodni planowanemu remontowi towarzyszy niepokój sochaczewian i mieszkańców okolicznych gmin powodowany wizją wydłużenia czasu dojazdu do i z centrum miasta. Powstała nawet poparta wieloma podpisami petycja w sprawie budowy alternatywnej przeprawy na czas remontu w odległości najwyżej kilometra od istniejącego mostu, czyli najlepiej w śladzie ulicy Toruńskiej, w miejscu starej przeprawy. Autorzy petycji sugerowali możliwość montażu tymczasowego mostu wojskowego.

 

Dziś już wiemy, że nadzieje popierających budowę tymczasowego mostu były jednak płonne. Burmistrz uważa taką inwestycję za niemożliwą ze względów technicznych, czasowych i finansowych. Sprawą ma się zająć wprawdzie jeszcze rada miasta, ale raczej cudów nie będzie. Temat może stać się jednak dobrym punktem wyjścia do konstruktywnej dyskusji na temat budowy dodatkowego mostu na Bzurze na stałe. Taka przeprawę obiecywał między innymi mieszkańcom Karwowa podczas kampanii wyborczej obecny burmistrz. Pytanie zasadnicze brzmi, czy taki most jest w ogóle nam potrzebny? Poza przeprawą w centrum mieszkańcy mają do dyspozycji mosty w Chodakowie i na obwodnicy, to właśnie te obiekty będą przez najbliższe tygodnie szczególnie eksploatowane.

 

Zachęcamy do głosowania i komentowania.

 

Foto:  stary most w śladzie ulicy Toruńskiej, zdjęcie z forum e-Sochaczew.pl datowane przez dyrektora MZSiPBnB Pawła Rozdżestwieńskiego na zimę stulecia 1978/79.

 


 

Dodatkowy most dla Sochaczewa

  • Tak
    91.55%

  • Nie
    7.04%

  • Nie wiem
    1.41%5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (33)

DoreqDoreq
+1
tak, most w Chodakowie... most z ograniczeniem ruchu a przy moście dwa wahadełka. Można już było się wstrzymać z remontem do czasu ukończenia przebudowy drogi w Chodakowie. Miasto będzie sparaliżowane. Ale co ja tam wiem... (2016-05-23 12:45)
dragon36dragon36
+1
gdybyśmy mięli włodarzy myślącymi głowami,to dawno by były dwa mosty na Bzurze. (2016-05-23 13:04)
kacperskyykacperskyy
+1
rondo zamkniete, most zamkniety, w chodaksie rondo remontowane - czeka nas czas apolalipsy...
na pytania mozna odpowiedziec dwojako:
czy nowy most potrzebne - pewnie kurde, kazdy nowy most ulatwi nam zycie.
czy mamy 50 mln na nowy most? jak tak to czy lepiej je przeznaczyc je na cos innego - pewnie ze lepiej. bo sytuacja nie jest az taka tragiczna
(2016-05-23 13:58)
OSheeOShee
+1
@kacperskyy i nie zapomnij o planowanym wkrótce remoncie mostu na Pisi w Boryszewie :-) A może to plan obrony Sochaczewa przed nachodźcami... Chociaż z drugiej strony to bardziej prawdopodobne, że to taktyka przed zatrzymaniem uciekających z Sochaczewa. (2016-05-23 14:28)
KatiDudiKatiDudi
0
No i planowany remont ronda przy Shellu na krajowej 50tce, o tym ani słowa, miasto milczy, remont się zbliża :) (2016-05-23 14:56)
Daniel1987Daniel1987
+2
A tak przy okazji remontowane rondo koło wiaduktu - przez około 2 tyg prawie codziennie tam przejeżdżam i nie widzę, żadnych postępów, wcześniej robili studzienki, układali chodnik a ostatnio nic się tam nie dzieje. Wie ktoś może dlaczego? (2016-05-23 16:32)
robroyrobroy
0
@Kati Dudi,a to rondo jakim wartościom nie odpowiada?,już pisałem -są pieniądze? będzie remont! trzeba dać zarobić jakiejś firmie,to samo z rondem im. Piłsudskiego przy wiadukcie,poprawią chodniki,coś tam podniosą i kasiora leci,często jeżdżę trasą -Staszica-Trojanowska,zrobili;i Staszica-nie mogli wyrównać tych kilku metrów skrzyżowania? krzyżówkę pokonuje się krótkimi skokami-góra dół,góra dół, 7 w skali Beauforta lekko licząc,a samą Trojanowską od kolejki wąskotorowej wzdłuż składów Tarczyka do kapliczki i skrętu w lewo mogliby tylko wyfrezować,tam pod spodem są Gierkowskie jomby jak na Pokoju (zrobili w 48 godzin przed wyścigiem kolarskim).Zedrzeć asfalt i będzie równo,a dywanik z asfaltu w 2029 roku (2016-05-23 16:33)
matka polkamatka polka
+1
Dobra gospodyni planująca inwestycje myśli o konsekwencjach . Pozdrawiam myślących. Ja osobiście jestem za dodatkowym rozwiązaniem przeprawy przez Bzurę w mieście . Składa się na to wiele argumentów . Chociażby taki że od wielu lat za Bzurą na wysokości miasta życie mieszkańców się przeniosło a mieszkający w mieście mają coraz większą potrzebę dostania się do przychodni przyszpitalnej . Powinno to nastąpić dużo wcześniej . Ale cóż ? (2016-05-23 17:03)
jarljarl
-3
Utrudnienia będą nie małe. Ale plusem są prowadzone prace, które przez wiele lat nie były realizowane.
Jakiś czas temu narzekaliście na rozpadający się most w centrum, że należy go wyremontować bo się zawali.
Teraz narzekacie na to, że ten właśnie most będzie remontowany :)
Wam (użytkownikom tego "sitcom-u" społecznościowego) zawsze wszystko przeszkadza.

P.S.
Serdecznie dziękuję za minusy.
Wszak każda wypowiedź wybiegająca z nurtu "jedynie słusznych i mądrych użytkowników" (a jest ich GARSTKA) jest traktowana jak największe zło :)
(2016-05-23 17:14)
Obywatel85Obywatel85
0
Panie burmistrzu niech pan nam zrobi prezent i..........spakuje tobołek przed nowymi wyborami ;-) tylko proszę nie zapominać o swojej utalentowanej świcie. (2016-05-23 19:51)
jarljarl
-2
Czasem mam wrażenie, że tu tylko lokalna opozycja próbuje prze kierunkować elektorat na jedynie słuszną linię polityczną :)

P.S.
Aby poprawić humor lokalnym malkontentom dałem sam sobie minusa, a co niech się "dzieci" cieszą :) (2016-05-23 20:32)
pisiorekpisiorek
0
Most na Pisi w Boryszewie też do remontu .
Ograniczenie prędkości do 30 km i zablokowany w osi most , będzie już pewnie ponad rok i co dalej ?
(2016-05-23 21:20)
NastroNastro
0
Wszystkie mosty zamknięte, brak dojazdów, objazdów, rozjazdów, miasto odcięte od Świata. Czyżby tu się szykowała "ZIELONA WYSPA" - a nie, to nie ta opcja polityczna. Raczej czarna wyspa - if ju noł łot aj min ;-) (2016-05-23 21:41)
jarljarl
-2
Nie męczcie się z minusami, w tym temacie sam je sobie stawiam (
only for you malcontents)
15-sierpnia jest drogą wojewódzką , więc remont mostu chyba również leży w ich gestii.
A objazdy przecież są, co prawda będzie trzeba nadłożyć kilometrów ale da się dojechać.
Boryszew-przez Rokotów, Gawłów- przez obwodnicę
Przecież na czas remontu nikt nie postawi drugiego mostu :)
Ja nie mam nic przeciwko tym inwestycją, które i tak należy wykonać.

A dla maruderów może niech UM Sochaczew wyczarteruje helikoptery co by nie męczyli się swoimi "wypasionymi" sprowadzanymi samochodzikami.
(2016-05-23 22:05)
jarljarl
-1
Dobra sonda, oddałem głos i co ?
A no to, że mój 1 głos dał aż 4% :)
Więc udział w sądzie wzięło ..... (werble)
25 osób !
Biorąc pod uwagę ilość mieszkańców naszego miasta jest to wynik wręcz oszałamiający :) (2016-05-23 22:21)
jarljarl
-1
Swoją drogą przedstawienie ilość oddanych głosów nie zobrazuje wizji autora sondy tak pięknie jak ilość % na wykresie :)
Ale co ja tam wiem o socjotechnice :) (2016-05-23 22:37)
basiulkabasiulka
0
ja oddałam przed chwilą i wzrosło o 0,64%. Czyli, jeśli dobrze liczę, jakieś ponad 170 osób głosowało? (2016-05-23 22:51)
jarljarl
-2
100% dzielimy przez x, W tym wypadku x=wzrost wartości % przy odpowiedzi. ( podstawy matematyki)
To nam przedstawia prawdziwy obraz sondy. (2016-05-23 23:07)
jarljarl
-1
Objaśnię trochę dokładniej, zaraz znajdzie się znawca i mi dowali :) (ciekawe czy liczniki będą podkręcone )

Jeżeli chcemy dowiedzieć się ile osób wzięło udział w sondzie przeprowadzamy proste działania matematyczne.

100% ÷x= ilość oddanych głosów
x=b-a
a=wartość % przy odpowiedzi przed oddaniem głosu
b= wartość % przy odpowiedzi po oddaniu głosu (2016-05-23 23:49)
jarljarl
-2
Żeby do tematu sondy dodać pikanterii, przedstawię ciekawostkę.

Sonda jest przeprowadzana z dokładnością 0,01%.
Jeżeli chcemy obliczyć dokładną ilość głosów oddanych w sondzie powinniśmy mieć większą dokładność.
Przy ilości mieszkańców w liczbie około 37 306 , dokładność % powinna wynosić 0,001.
Wówczas otrzymamy najbardziej zbliżoną ilosc oddanych głosów.

P.S.
Trochę nudzi mi się na grillu.
Minusy miłe widziane :) (2016-05-24 02:40)
GrabiecGrabiec
0
Dzisiaj poziom wody Bzury w Żukowie 87 cm!!!
j... nie ośmieszaj Sochaczewa. Przynosisz wstyd swoim nauczycielom, znawco statystyki.
Wracając do mostu to sprawę wyjaśnił dostatecznie roboy. Ze względów finansowych nie da się tego zrobić. To nie jest remont ulicy.
(2016-05-24 07:37)
KatiDudiKatiDudi
+1
Jejku to naprawdę wspaniałe że matematyka na poziomie podstawówki nie poszła w las, gdyż wystarczy po prostu najechać kursorem na wykres i zobaczyć ilość oddanych głosów :) (2016-05-24 08:36)
jarljarl
-1
KatiDudi szkoda, że w smartfonach nie ma kursora :)
A od jak dawna jest taka opcja?
Jestem tu od wielu lat i pierwsze słyszę :)

No i cieszę się , że ktoś docenia wiedzę z podstawówki :)
Ach jak miło czytać krytykę opartą głownie na inwektywach :)

O kwiecie Polskiej inteligencji,
Z grodu nad Bzurą, miasta "zadumy".
Cierpisz katusze, lata 2 kadencji,
Novoosieckiej brygady, strasznej dżumy.

Walczyć Ci przyszło z ciemnogrodem,
Pisać na portalowych forach.
Inwektywy bronią z plebejskim narodem,
Tak działa się na lokalnych dworach.

Lud ciemny, lubiący prostą mowę,
Da łapkę w górę, wymyślaj hasła.
Pisz do niego przemowę.

(2016-05-24 09:41)
tadeusztadeusz
+2
Drogi ''jarl'' ty nasz novvoosiecki matematyku policz teraz czas przejazdu ''Karetki Pogotowia Ratunkowego'' i ''Straży Pożarnej'' do wypadków drogowych biorąc pod uwagę miejsca ewentualnie zamknięte dla ruchu drogowego ze względu na roboty drogowe. miejsca masz zaznaczone użyj wyobraźni :) (2016-05-24 10:32)
dragon36dragon36
+2
taki klimat (2016-05-24 10:40)
tadeusztadeusz
+2
W takiej sytuacji wystarczy jeden tragiczny wypadek i kilkugodzinna blokada obwodnicy między rondem na Kuznocinie a zjazdem na ul. Fabryczną a całkowity paraliż Pogotowia, Straży Pożarnej, i Policji obejmie całe miasto i jego okolice... zagwarantowany przez bezmyślność urzędniczą... (2016-05-24 10:44)
Obywatel85Obywatel85
0
Heh dobrze wytresowane ma pieski nasz Piotruś Pan ;-) chyba stworzyli dodatkowy etat: Partyzant internetowy,ale spokojnie marny trollu to wasze ostatnie lata przy korytku.
(2016-05-24 13:20)
dragon36dragon36
0
pamiętam pozostałości po tzw. starym moście leżące na poboczu drogi której niegdyś jeżdżono,czemu nie zostały wykorzystane by mógł powstać ponownie most ,a może ktoś wie co się z nimi stało. (2016-05-24 13:23)
bbrysonbbryson
0
@dragon36: tam nie może ponownie powstać most z wielu względów, nie tylko finansowych (np. teren się nie nadaje, jest zły dojazd, a przy Toruńskiej stoi zabytek). W ogóle trudno znaleźć miejsce, w którym można ten dodatkowy most postawić. Osiecki głupio zrobił, że złożył taką obietnicę, bo jest nie do zrealizowania. (2016-05-24 16:40)
Rambo-ostatnia krewRambo-ostatnia krew
0
Jeszcze jeden most bardzo by sie przydal i moim zdaniem powinien byc tam gdzie kladka dla pieszych na przeciw szkoly gimnazjum.
Tak samo jak i most bardzo przydala by sie nowa ulica od Olimpijskiej do Kistek powinna isc tam gdzie tory waskotorowki w miejscu po starych torach ktore zostaly zlikwidowane. Tory waskotorowki odgrodzone od ulicy juz widzialem takie rozwiazanie w okolicach Kolobrzegu. W tedy bylo by juz wszystko super odciazone miasto od korkow w miare plynne poruszanie sie po tym miasteczku. (2016-05-24 18:39)
MarionMarion
0
W ostatniej darmowej Ziemi sochaczewskiej jest stanowisko UM w sprawie budowy tymczasowej przeprawy na Bzurze na czas remontu - ogólnie są na nie bo jest za późno - z czym trudno się nie zgodzić. Poza tym UM twierdzi, że żadnego dodatkowego mostu na Bzurze budować nie będzie, bo cały ruch skieruje się na ul. Staszica a ta się zakorkuje - ponadto Płock ma 2 mosty i mu wystarcza a Socho ma 3 mosty to i tak jesteśmy od nich lepsi. No to może choć kładkę dla pieszych i cyklistów pobudować w ciągu ul. Zamkowej. Może z budżetu obywatelskiego (aby po naszym pokoleniu coś zostało a nie tylko wyremontowane szkolne łazienki) a może cegiełki od mieszkańców lub obligacje aby powstała dodatkowa kładka a może jakaś zbiórka publiczna.............. (2016-05-24 22:19)
pierwsza_krewpierwsza_krew
0
Marion może zacznijmy się składać na remonty dróg, mostów, szkół, dworców kolejowych itd....
ej... zaraz, chwila,.. co ja mówię.. Przecież ja już się składam! Prawie 70% podatków oddaje tym złodziejom własnie na takie cele. Marion jeszcze chcesz do tego dokładać z pieniędzy które Ci zostały po bandyckich działaniach tej sitwy? (2016-05-25 07:46)
Mrok DuszyMrok Duszy
0
W dniu 31.05.2016 roku zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu związana z przebudową dróg dojazdowych do mostu na rzece Bzurze w ciągu ulicy Płockiej i Warszawskiej.
Ruch odbywać się będzie w sposób wahadłowy.
Planowane przywrócenie stałej organizacji ruchu to dzień 30.10. 2016 roku.
Taka krótka informacja, mało pocieszająca dla nas mieszkańców. (2016-05-25 08:06)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy