Zaloguj się do konta

DOFINANSOWANIE OSA 2019 DLA GMINY IŁÓW

Gmina Iłów
2019-05-24
Sprawy urzędowo-administracyjne

22 maja na stronie internetowej Ministerstwa Sportu i Turystyki ukazała się lista podmiotów, których wnioski zostały pozytywnie zaopiniowane do dofinansowania z budżetu państwa w ramach programu Otwarte Strefy Aktywności. Na liście znalazł się projekt opracowany przez naszą gminę, którego kwota dofinansowania wyniesie 44 tys. zł.


Otwarte Strefy Aktywności (OSA) to ogólnodostępne plenerowe miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku dla całych rodzin. W ich skład wchodzą: urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni. Mają one sprzyjać integracji społecznej i są skierowane do różnych grup wiekowych.


Otwarte Strefy Aktywności powstaną w Kapturach i w Iłowie, przy planowanym Klubie Senior+, na który również uzyskano dofinansowanie w kwocie 150 tys. zł. Obydwie inicjatywy aktywnie wspierane przez pana posła Macieja Małeckiego zdecydowanie wpłyną na jakość życia mieszkańców, tworząc możliwość aktywnego wypoczynku oraz zwiększą atrakcyjność naszej gminy.

Opinie (1)

przemek-pliszka

Taka kwota to może starcy na jeden plac zabaw ubogo wyposażony. [2019-05-24 14:49]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc