DOGMAN

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto:   DOGMAN Film, fotografia sochaczew
+1

 W sobotę 30 listopada o godz. 17.00 Sochaczewski Klub Filmowy pragnie zaprosić Państwa na pokaz filmu prod. włoskiej pt. : DOGMAN z 2018 roku. Reżyserem tego obrazu jest Matteo Garrone.

DOGMAN to rewelacja ubiegłorocznego festiwalu w Cannes i Złota Palma dla najlepszego aktora.

Małe włoskie miasteczko,skąpane w deszczu. A w nim osiedlowy weterynarz i psi fryzjer - Marcello.Nie wtrąca się w nie swoje sprawy. Jest lubiany przez okolicznych mieszkańców. Marcello kocha przede wszystkim swoją córeczkę i psy. Jest w stanie poświęcić dla nich wszystko. Dorabia do skromnej pensji handlem kokainą. Współpracując z miejscowym troglodytą Simone. który zmusza go do drobnych kradzieży. Czy robi to z własnej woli? Z czasem poniewierany i upokorzony zostaje dociśnięty do ściany...

Marcello Fonte w roli psiego fryzjera gra fenomenalnie. Strach, gniew, zażenowanie czy miłość bezbłędnie zamyka te uczucia w magnetycznym spojrzeniu. Jednocześnie wykorzystuje swoją specyficzną fizyczność do podkreślenia słabości swojego bohatera.

Do tego dochodzi warstwa wizualna, świetnie dopełniająca się ze scenografią. Oba aspekty mają wzbudzić w widzu poczucie zanurzenia nieco w hermetycznym i brudnym świecie. 

DOGMAN, choć osadzony w konkretnych realiach, okazuje się opowieścią uniwersalną. To osobliwa wariacja na temat walki dobra ze złem w człowieku. Są tu ludzie, są też psy. Najważniejszym pytaniem postawionym przez reżysera jest jedna to, czy różnica pomiędzy nami faktycznie jest aż tak widoczna?

Film trwa 98 min. Wstęp wolny.


 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy