Dokapitalizowanie ENERGOPu: spółka otrzymała 20 milionów

/ 3 komentarzy / 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Dokapitalizowanie ENERGOPu: spółka otrzymała 20 milionów  Inwestycje sochaczew

ENERGOP Sp. z o. o. - przedsiębiorstwo zajmujące się prefabrykacją rurociągów, zbiorników i konstrukcji stalowych działające niemal pół wieku na terenie naszej małej ojczyzny zostało dokapitalizowane kwotą 20 milionów złotych, co pozwoli m.in. na rewitalizację parku maszynowego oraz realizację kontraktów dla kluczowych klientów.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. dokapitalizowała kwotą 20 mln zł sochaczewskie przedsiębiorstwo, spółkę ENERGOP. Kwota jaką otrzymała firma zostanie przeznaczona na inwestycje w sektorach strategicznych dla polskiej gospodarki: energetycznym, petrochemicznym, offshore oraz konstrukcji stalowych i atomowym. Warto wspomnieć, że firma ENERGOP już od ponad 50 lat rozwija się na rynku budownictwa przemysłowego i energetycznego a także zatrudnia około 300 osób. Teraz, otrzymane środki pozwolą spółce m.in. na poszerzenie parku maszynowego o nowoczesny sprzęt, co przyczyni się do wzrostu zdolności produkcyjnych o 25%. Co więcej, oprócz dalszym rozwoju w zakresie prefabrykacji rurociągów, produkcji zbiorników, cystern i pojemników metalowych, produkcji wytwornic pary do zastosowań przemysłowych i konstrukcji metalowych, ENERGOP planuje dalszą ekspansję zagraniczną, jak mówił prezes ENERGOP Sp. z o. o., Paweł Łapa:

Dokapitalizowanie wzmocni naszą pozycję jako oferenta i umożliwi negocjowanie oraz realizację kolejnych, znaczących kontraktów, o które zabiegamy. Środki z dokapitalizowania pozwolą również na zrealizowanie naszych planów modernizacyjnych, dalszy rozwój spółki i zwiększenie jej konkurencyjności na arenie krajowej i międzynarodowej. Warto podkreślić, iż nasi udziałowcy rozumieją potrzeby inwestycyjne i cele strategiczne takich zakładów jak nasz. Na uwagę zasługuje fakt, iż wzrost popytu na energię sprzyjać będzie rozbudowie dotychczasowego potencjału produkcyjnego elektrowni o nowe bloki energetyczne i modernizacje tych istniejących. I tutaj m.in. dostrzegamy szansę dla ENERGOP-u na pozostanie w gronie liderów na rynku wykonawców. Chcemy pozyskiwać kolejne kontrakty w generalnym wykonawstwie, co już nam się udaje, ale nie możemy na tym poprzestać. Musimy nadal zwiększać naszą atrakcyjność nie tylko na krajowym, ale i zagranicznym rynku. Oczywiście, sukces spółki nie byłby możliwy bez dużej klasy fachowców, którzy dzięki poprzez swoją codzienną pracę i zaangażowanie, budują markę naszej firmy. I za todziękuje całej, blisko trzystuosobowej załodze.

Głos podczas konferencji poświęconej perspektywom rozwoju spółki ENERGOP zabrał również, przewodniczący komisji ds. energii i skarbu państwa, poseł na sejm RP - Maciej Małecki:

- Sochaczewski ENERGOP ma duże przewagi konkurencyjne i może być championem w swojej branży. Cieszymy się, że ARP to dostrzega, że Skarb Państwa chce tu mocno zainwestować. A wierzę, że jest to bardzo dobra inwestycja z krótką perspektywą zwrotu. Mam ogromne poczucie satysfakcji nie tylko dlatego, że inwestycja dotyczy mojego regionu, ale także z powodu osobistych przekonań. Zawsze uważałem, że polskie firmy stać na wiele i trzeba im pomagać w rozwoju a nie bezmyślnie prywatyzować i się ich pozbywać. Spółki skarbu państwa potrzebują dobrego zarządzania, a czasami mądrego dokapitalizowania, żeby rozwinąć skrzydła. To także ważna zasada pracy w komisji, której przewodniczę.

Warto przypomnieć, że ENERGOP pod koniec czerwca 2018 roku dołączył do Grupy Kapitałowej ARP - spółki Skarbu Państwa odpowiadającej za najważniejsze potrzeby polskiej gospodarki.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

RouterRouter
0
Fajne te kaski.

(2019-02-03 10:37)
robroyrobroy
0
@router,a najważniejsi nie dostali . To czasem jest smieszne ,jak przyjedzie TV,sala sterowania i nadzoru,nieomal dywaniki,z daleka od niebezpiecznych miejsc,a kaski muszą być,taka powaga urzędu (2019-02-03 12:59)
zbigniew15zbigniew15
+1
Nad posłem czuwa prezes  Jarosław, czy kasków zabrakło ? (2019-02-03 16:13)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy