Dom Pomocy Społecznej na Jarmarku Adwentowym w Gawłowie

/ 43 zdjęć
Zdjęcia i foto: Dom Pomocy Społecznej na Jarmarku Adwentowym w Gawłowie Rekreacja sochaczew
+38

Dom Pomocy Społecznej

na Jarmarku Adwentowym w Gawłowie27 listopada 2016 roku, w pierwszą niedzielę Adwentu, w Szkole Podstawowej w Gawłowie odbył się Jarmark Adwentowy zorganizowany przez Wójta Gminy Sochaczew Pana Mirosława Orlińskiego przy współudziale sołtysa Altanki Pana Tadeusza Malinowskiego i Rady Sołeckiej Altanki, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Gawłowie Pani Ewy Grzelak oraz Radnej Agnieszki Offerczak-Ciura oraz Beaty Szustkiewicz BEA CREArt. Wzięli w nim udział mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Mlodzieszynie pod opieką opiekunów.

Salę gimnastyczną Szkoły zapełnili wystawcy i zwiedzający. Blisko czterdziestu wystawców z rękodziełem, ozdobami świątecznymi, wyrobami wędliniarskimi, miodami i innymi specjałami wypełniło salę po brzegi. Licznie przybyli goście nie mieli okazji się nudzić. Każdy mógl nabyć jakiś upominek, kupić wspaniałe niepowtarzalne prezenty dla najbliższych, skosztować i zakupić miody do świątecznych specjałów, skosztować ciast upieczonych specjalnie na tę okazję i poczuć nastrój zbliżających się świąt. Na stoiskach oferowane były piękne, ręcznie wykonane ozdoby bożonarodzeniowe, bombki, aniołki, choinki, stroiki, kartki ręcznie wykonane, pudełka ręcznie malowane, biżuteria. Oczy przybyłych na tę imprezę gości cieszyły liczne maskotki, lalki i produkty hand made, które przyciągały pięknymi kolorami, wspaniałym wykonaniem lub oryginalnością. Można było również nabyć wspaniałe wyroby hafciarskie, czy obrazy. Nie zabrakło także wyrobów pszczelarskich, wędliniarskich i słodkości z piernika.

Na naszym stoisku rozgościły się tego dnia: anioły, bombki, kartki świąteczne, choinki, świeczniki, lampiony i wiele innych wspaniałych prac. W wykonanie każdej z nich mieszkańcy włożyli dużo serca i czasu. Dlatego takie upominki są tak niepowtarzalne i cieszy, gdy podobają się i „idą“ dalej  Duże zainteresowanie i słowa uznania wśród zwiedzających dają poczucie dobrze wykonanej „pracy“.

Czas przybyłym na Kiermasz umilały swoimi występami artystycznymi dzieci i młodzież ze szkół Gminy Młodzieszyn, z Gawłowa, Kątów, Mokasu, czy Erminowa, jak również zaproszeni wokaliści i zespoły. Występy na żywo uświetniła znakomita Sochaczewska Orkiestra Dęta z koncertowym repertuarem!

Warsztaty malowania aniołów i różne konkursy, a także lamy z Zagrody w Zakrzewie, które witały gości były dodatkową atrakcją Jarmarku.

Dom Pomocy Społecznej wziął także udział w Konkursie Pierniczka Roku 2016 Wójta Gminy Sochaczew, który był dodatkowym wydarzeniem na Jarmarku. Konkurs zakończył się dla nas wielkim sukcesem – nasz piękny piernikowy domek zdobył 1 miejsce, co nas ogromnie ucieszyło i zachęca do dalszych działań. Ten Pierwszy jarmark Adwentowy uważamy za bardzo udany.

Za udział w Kiermaszu, a także w przygotowaniach do niego dziękujemy z całego serca mieszkańcom, obecnym tego dnia - Pani Danusi Mączyńskiej, Panu Leszkowi Banachowi.

Dziękujemy organizatorom Kiermaszu za wspaniałą atmosferę i możliwość udziału naszego Domu w Kiermaszu. Już dziś czekamy na możliwość kolejnych, miłych spotkań.Magdalena Kowalska

Magdalena Charazińska


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy