Dom Urodzenia Chopina w Żelazowej Woli- Weekendowa oferta dla seniorów

Zdjęcia i foto: Dom Urodzenia Chopina w Żelazowej Woli- Weekendowa oferta dla seniorów Rekreacja sochaczew

W ramach tegorocznej edycji projektu ,,60+ Kultura", organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego mieszkańcy Sochaczewa będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty przygotowanej przez Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli. 


Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej woli, który jest partnerem akcji przygotował ciekawą weekendową ofertę. W dniach 28 i 29 września o godz. 11.00, 13.00 i 14.00 w ramach akcji 6o+ Kultura osoby powyżej 60. roku życia będą mogły zwiedzić Muzeum za 1 zł, a także wziąć udział w organizowanych z tej okazji oprowadzaniach po ekspozycji stałej i wystawie czasowej.


W trakcie zwiedzania ekspozycji goście dowiedzą się jakie relacje łączą rodzinę Chopinów ze Skarbkami. Zostanie także nakreślona historia założenia parku oraz muzeum.

Ciekawą częścią będzie oprowadzenie przewodnickie po wystawie czasowej pod tyt. ,,Uformowany", gdzie zaprezentowanych zostanie trzydzieści sześć wizerunków rzeźbiarskich Fryderyka Chopina. Rzeźby te są pełnoplastyczne- głowy, popiersia, projekty pomników czy też płaskorzeźby. Portret artysty jest jest bez wątpienia szczególnym typem wizerunku na który składa się aparycja, osobowość, ale także styl i renoma twórcy. 


Podczas zwiedzania prześledzimy ewolucję wizerunku Chopina w polskiej rzeźbie od wieku XIX do dziś. Ustalimy też związek tej ewolucji ze stylami artystycznymi typowymi dla kolejnych epok, ale też z przemianami historycznymi mającymi wpływ na ikonografię i podejście do sposobu ukazywania wizerunku jednego z ważniejszych dla polskiej kultury twórców. 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy