„Don Giovanni” Mozarta – spotkanie z operą w Nieborowie

Zdjęcia i foto: „Don Giovanni” Mozarta – spotkanie z operą w Nieborowie Imprezy cykliczne sochaczew

Już w najbliższą niedzielę 7 września w Nieborowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Fundacja Trzy Trąby, Muzeum w Nieborowie i Arkadii oraz Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków Oddział Warszawski przygotowały spektakl operowy "Don Giovanni". Dzieło Wolfganga Amadeusza Mozarta zostanie wystawiony na dziedzińcu barokowego Pałacu Radziwiłłów w Nieborowie. Oprócz muzycznych doznać widzowie będą mogli wziąć udział w wystawie. 


To już druga odsłona takiego przedstawienia w Nieborowie. Poprzednią odsłoną był "Faust" wg księcia Antoniego Radziwiłła. Jak mówi Maciej Radziwiłł, założyciel Fundacji Trzy Trąby, dzięki której mamy okazję do obejrzenia spektaklu -  Fundacja Trzy Trąby zajmuje się działalnością na różnych polach kultury. Współorganizując w zeszłym roku w Nieborowie spektakl operowy „Faust”, chcieliśmy przybliżyć sylwetkę Antoniego Radziwiłła, który stworzywszy jako pierwszy oprawę muzyczną do dzieła Goethego, zapisał się w historii muzyki. Wydarzenie spotkało się z niezwykle pozytywnym przyjęciem publiczności, dlatego zdecydowaliśmy się kontynuować cykl spotkań z operą w Nieborowie i popularyzować muzykę operową. W tym roku zapraszamy na spotkanie z „Don Giovannim”, czyli „wesołym dramatem” Mozarta. W Nieborowie zostanie wystawiona wersja praska opery.


W dwóch aktach "Don Giovanniego" poznamy historię o miłosnych podbojach pewnego rezolutnego kobieciarza oraz konsekwencjach nieokiełznanych zalotów. Połączenie elementów tragicznych oraz komicznych poprzez Mozarta, na podstawie komedii Moliera, daje fantastyczne połączenie muzyki oraz fabuły. 


W sobotę, 7 września, o godz. 20:00 wszyscy chętni mogą wziąć udział w tym wyśmienitym wydarzeniu. Za reżyserię spektaklu operowego „Don Giovanni”, odpowiada Jitka Stokalska. Kierownictwo muzyczne nad nim sprawuje Marta Kluczyńska, która jednocześnie poprowadzi Orkiestrę Muzeum w Nieborowie i Arkadii „La Scoperta". A na tytułowym stanowisku zobaczymy barytona Marcina Hutnika.


Dodatkowym wydarzeniem obok spektaklu operowego będzie wystawa prezentowana w Nieborowie. „Sobiescy i Radziwiłłowie. Strażnicy Wizerunku Maryjnego”. Zobaczymy tam takie eksponaty jak obraz Matki Boskiej spod Wiednia czy też trzy spośród 20 obrazów z wielkiej kolekcji, którą pod koniec wojny z Łańcuta wywiózł ordynat Alfred Potocki, a ostatnio zostały odnalezione w Peru. Wystawa będzie udostępniona do 15 września br. 

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy