Dorota Bednarska - Traktujmy innych tak, jak sami chcemy być traktowani

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Dorota Bednarska - Traktujmy innych tak, jak sami chcemy być traktowani Ludzie Sochaczewa sochaczew

Dorota Bednarska- Mama najlepszych dzieci na świecie, żona nieidealna, przyjaciółka doskonała.

- Jeśli możesz komuś pomóc- zrób to! Jeśli chcesz komuś pomóc- zapytaj, czego potrzebuje. Jeśli ktoś poprosi cię o wsparcie- nie kalkuluj, pomyśl, co możesz zaoferować. Nigdy nie wiesz, czy to ty nie będziesz kiedyś po tej drugiej stronie.

Pamiętam wrażenie, jakie wywarła na mnie Dorota w chwili, gdy ją poznałam. To, co uderzyło mnie od samego początku to jej niesamowita szczerość i otwartość. Uśmiech od ucha do ucha i radosne oczy. Od razu wiedziałam, że to człowiek o ogromnym sercu i się nie pomyliłam. 

Jest bez wątpienia typem człowieka, któremu trudno jest ustać w miejscu. Uwielbia wieczory z książką oraz spontaniczne wypady za miasto. Każdą wolną chwilę lubi spędzać ze swoją rodziną. Nawet jeśli każde z nich w tym czasie robi swoje, to fakt, że są razem, jest dla niej bezcenny. Jak mówi sama o sobie: 

- Jestem mistrzynią konstruktywnej dezorganizacji i systemowej organizacji przestrzeni.

Jest bardzo wrażliwa na krzywdę ludzką, ale i zwierzęcą. Rozbudzona wrażliwość na inne czworonogi to robota jej przyjaciółki, która od lat działa w środowisku pro zwierzęcym.

- Nie ogarnęło mnie jeszcze totalne szaleństwo w tej kwestii, jednak do szpiku kości porusza mnie okrucieństwo, z jakim ludzie traktują psy (i nie tylko) oraz niewydolność systemu wobec tego problemu. Jestem przekonana o tym, że jeśli człowiek jest w stanie umyślnie i w bestialski sposób skrzywdzić zwierzę, nie będzie miał skrupułów, aby zrobić to samo przedstawicielowi swojego gatunku.

Na co dzień jest właścicielem firmy DMB Nieruchomości - Centrum udanych transakcji oraz koordynatorem procesu transakcji. W swojej pracy lubi przede wszystkim brak rutyny i ciągły kontakt z ludźmi. Poza „prostymi” zleceniami bardzo często obsługuje klientów w niezwykle trudnych sytuacjach życiowych bądź z bardzo zawiłą sytuacją prawną nieruchomości. Za każdym klientem stoi inna historia, motywacja i inne problemy, które bardzo często wykraczają poza ramy pośrednictwa. To powoduje, że Dorota chce być coraz lepsza w tym co robi, wiedzieć więcej i nieustannie się rozwijać. Jest skuteczna, uparta i oddana. Przekonana o tym, że każda transakcja, to przede wszystkim człowiek i to, co dzięki swojej pracy może w jego sytuacji zmienić na lepsze. Nic jej bardziej nie nakręca jak świadomość, że to co robi ma sens, a efektem dobrze wykonanej pracy są polecenia od zadowolonych klientów. 

- Najbardziej w swojej pracy uwielbiam to, że poznaję mnóstwo świetnych ludzi, którzy inspirują mnie do obierania nowych kierunków działania, nie tylko zawodowych.

Cechuje ją ogromna empatia i chęć niesienia pomocy. Od lat angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne. W 2019 roku wraz z portalem e-Sochaczew.pl zorganizowała akcję ,,Dobro dla seniora", która miała na celu pomoc starszym osobom w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Odzew społeczeństwa był niesamowity i to utwierdziło ją w przekonaniu, że to przedsięwzięcie jest potrzebne. 

- Budując więzi z ludźmi, nie sposób być zamkniętym na innych. Wzajemny szacunek, zrozumienie i prawo do indywidualności są dla mnie podstawą każdej relacji - rodzinnej, społecznej i biznesowej. Nie ma sensu doszukiwać się w tym patosu, a jedynie zasad zdrowego współżycia. Traktujmy innych tak, jak sami chcemy być traktowani i nie próbujmy pojąć cudzych doświadczeń przez pryzmat własnych. Ot, cała filozofia. Gdy oceniasz ludzi, to nie masz czasu ich poznać.

To właśnie w związku z akcją ,,Dobro dla seniora" w styczniu 2020 roku została nominowana do tytułu OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 w  plebiscycie prowadzonym przez POLSKA Times" oraz serwisy www.polskatimes.pl oraz www.naszemiasto.pl w kategorii Działalność społeczna i charytatywna. Nagrody w tym konkursie zostaną najpierw przyznane osobno w Warszawie, Płocku, Siedlcach, Ostrołęce i Radomiu oraz w każdym powiecie województwa mazowieckiego. Laureaci nie tylko zdobędą tytuły Osobowość Roku 2019 w mieście lub powiecie, lecz także, zachowując zdobyte głosy, awansują do wojewódzkiego finału akcji, w którym zostaną przyznane tytuły Osobowość Roku Mazowsza 2019.

- Nominacja była dla mnie miłym, ale jednocześnie ogromnym zaskoczeniem. Nie zabiegałam o to, więc tym bardziej się cieszę. Najważniejsze jednak to, że dostrzeżona została akcja ,,Dobro dla Seniora" i wieść o niej poszła w świat, dzięki czemu mamy szansę zrobić więcej. Mam nadzieję, że dzięki tej nominacji inicjatywa rozrośnie się na większą skalę i informacja o niej trafi do szerszego grona ,,pomagaczy". Założenia są takie, aby miała ona charakter stały. Za chwilę ruszamy z drugim etapem akcji, którą rozpoczęliśmy w grudniu 2019 roku, a w którym za cel postawiliśmy sobie zrobienie kanalizacji i modernizację domu jednej z beneficjentek, aby wygospodarować miejsce sanitariat. Za całym pomysłem i jego realizacją stoi całe grono zapaleńców, bez których udziału nie mogłoby się to zadziać. 

Pomysłów mam sporo, a plany się klarują. Ale wszystko po kolei. Niesamowicie budujące jest to, że mam wokół siebie ludzi, którzy mnie wspierają, są gotowi do pomocy i wierzą w mój nawet najbardziej abstrakcyjny projekt.


Aby oddać swój głos na Dorotę Bednarską w konkursie na OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 należy wysłać SMS o treści: 


MDS.382 na numer 72355 (koszt 2,46 z VAT) 

lub 

zagłosować tzw. ,,klikiem" na stronie https://polskatimes.pl/p/kandydat/dorota-bednarska%2C1153029/#coin-plebiscyty 


 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

okooko
+1
Takie motto powinni być wbijane w głowę wszelkim urzędom i policji... Bo tu ludzie się zachowują jak święte krowy. Tak poza tym fajna reklama... (2020-01-27 10:42)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy