Dotrzymałem słowa. Parking przy PKP już czynny.

Na tę chwilę czekało wielu mieszkańców Sochaczewa, codziennie dojeżdżających pociągiem do pracy w Warszawie. Od dziś rana działa nowy parking w systemie Park&Ride. Wybudowaliśmy go za niemal milion złotych z pieniędzy samorządu miejskiego. Przypomnę, że pierwotnie kosztami mieliśmy podzielić się z samorządem Województwa Mazowieckiego, jak wiadomo Mazowsze ma jednak ogromne kłopoty finansowe, co spowodowało, że wzięliśmy ciężar inwestycji na nasze barki. 

Nie ukrywam, że liczę na „rewanż” ze strony marszałka w kolejnej kadencji. Potrzeb jest wiele, remont wojewódzkich ulic – Chopina, 600-lecia, Wyszogrodzkiej i 15-sierpnia, plus budowa ronda na skrzyżowaniu Wyszogrodzkiej z Chodakowską – to nasze priorytety na kolejne lata, jeśli chodzi o współpracę z samorządem wojewódzkim. Na taką samą współpracę liczę z nowymi władzami Powiatu Sochaczewskiego w sprawie remontu nie tylko ulicy Staszica, ale też Trojanowskiej czy Sienkiewicza.

Oddanie do użytku parkingu przy PKP dość symbolicznie kończy nie tylko ten sezon inwestycyjny, ale całe czterolecie. Niezwykle udane czterolecie – wyliczę tylko te najważniejsze inwestycje: żłobek, hala sportowa przy SP 4, wzgórze zamkowe, kramnice, pasaż Duplickiego, plac Obrońców Sochaczewa, II etap remontu ulicy Warszawskiej, budowa 100 km sieci kanalizacyjnej, budowa zespołu boisk w Chodakowie, boiska na Boryszewie, światła na skrzyżowaniu Płocka-Gawłowska, remont muzeum, remonty szkół, remont MOK Boryszew oraz utwardzenie ok. 40 km ulic.

Wczoraj rano rozpoczęły się prace na ostatnich dwóch z 20 ulic, jakie w tym roku pokryliśmy asfaltem. W sumie przez ostatnie dwa lata nawierzchnia bitumiczna została nałożona na ponad 30 ulicach. Podtrzymuję swoją opinię, że jeśli Państwo powierzą mi zadanie kierowania miastem przez kolejne cztery lata, na koniec następnej kadencji problem dróg w Sochaczewie przestanie istnieć.

Na te kolejne cztery lata mam jeszcze wiele pomysłów. Przed nami dwa wielkie projekty – zagospodarowanie terenów nad Bzurą i budowa nowego kompleksu sportowego przy ul. Warszawskiej. Do tego dochodzi remont mostu, do którego się szykujemy i dokończenie programu budowy bazy sportowej dla sochaczewskich szkół, który rozpoczęliśmy w tej kadencji.

Planów mamy naprawdę wiele. Ale to nie są cudowne plany. Bo ja cudów nie będę obiecywał. Jedynie pasję, rzetelność, skuteczność oraz uczciwość.

Ponieważ to mój ostatni blog przed niedzielnymi wyborami – chciałbym wszystkim serdecznie podziękować za te cztery lata pracy. Mam nadzieję, że nie zawiodłem Państwa zaufania. Bardzo proszę, byście w niedzielę wystawili mi ocenę za te cztery lata – będę wdzięczny jeśli ta ocena będzie pozytywna, pokornie przyjmę także te negatywne. Głosowanie to nie tylko obowiązek, ale też Wasze prawo.

I na koniec dosłownie jedno zdanie na temat rewelacji Przemysława Gaika, który kolejny raz mnie oczernia. Oświadczam, że wszystko co pisze na mój temat to kłamstwa. Nie będę ich komentował. To już sprawa dla wymiaru sprawiedliwości, któremu pan Gaik obecnie podlega. Jak widać przysłowie „tonący brzytwy się chwyta”, nigdy się nie starzeje.

Ja jeszcze raz Państwu dziękuję za zaufanie jakim mnie obdarzyliście cztery lata temu, pokornie proszę o głos i szansę realizacji bardzo ambitnego programu dla Sochaczewa na kolejne cztery lata. 

Z wyrazami szacunku 
Piotr Osiecki 


 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Blog Piotra Osieckiego wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy