Dotrzymały słowa

Przed wyjazdem do Łodzi, sochaczewskie rugbistki obiecały zwycięstwo. Słowa dotrzymały i do naszego miasta wróciły z tarcza i uśmiechami na twarzach.

Już pierwszy mecz z Czarnymi pokazał, że forma Tygrysic jest wysoka. Solidna praca na treningach dała efekt. Kolejne rywalki też nie miały szans. Częstochowianki przegrały 0:27. Półfinałowy mecz z Arką od początku układał się po myśli zawodniczek i ich trenera Marcina Stencla. Zwycięstwo nad gdyniankami dało miejsce w finale.

W decydującym o pierwszym miejscu meczu czekały na sochaczewianki dziewczyny Maria. Do przerwy był remis. W drugiej połowie o jedno przyłożenie lepsze były sochaczewianki. Po końcowym gwizdku nastąpił wybuch radości. Pokonane zostały aktualne Mistrzynie Polski.

Po turnieju trener Tygrysic Marcin Stencel powiedział Był to dla naszej drużyny bardzo udany dzień. Tym razem dziewczęta pokazały duża lepszą, a co najważniejsze, mądrzejszą grę. Coraz lepiej funkcjonuje obrona i to mnie bardzo cieszy. Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Natalia Cieślak jednak cała drużyna zasłużyła na słowa pochwały.

Tygrysice zagrały w składzie: Aneta Adamiak, Anna Banaszek, Emilia Banaszek, Elżbieta Brzustowska, Natalia Świstak Cieślak, Marta Dybiec, Aleksandra Gutowska, Ewa Piątkowska oraz Daria Zielińska.

Nie można zapomnieć o drużynie Tygrysiątek walczących w paryżance. W gronie czterech drużyn sochaczewianki (Izabela Janasz, Dorota Kellogg, Edyta Koza, Monika Pietrzyk, Patrycja Wasilewska) były najlepsze. Turniej w Łodzi był debiutem Edyty Kozy, która swoją dobrą grę okrasiła kilkoma przyłożeniami.