Dotyk nadziei, gdy maleńkiemu śpiewamy.

/ 20 zdjęć
Zdjęcia i foto: Dotyk nadziei, gdy maleńkiemu śpiewamy.  NGO lokalne sochaczew
+15

Pada śnieg.Cicha noc.
Gdzieś w Betlejem,
stajenka promień nadziei.
Światło zakwitło różą na śniegu.
Drobina  śpi w żłobku,
dotyk radości pod strzechy.
U powały podłaźniczka,
na stole święty chleb.
Wieczerzę rozpocząć czas.
Cała ziemia śpi pod kołderką,
i tylko gdzieś w oddali słychać:
„Stille  Nacht,heilige Nacht,
alles schläft,einsam wacht nur,
das traute,heilige Paar”…

W Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie w dniu 23 stycznia po raz siódmy spotkali się seniorzy  na wspólnym kolędowaniu. Poszybowały nutki i zabrzmiało radosne „Wśród nocnej ciszy”.„VII Seniorów Kolędowanie” to wspólny projekt SCK i sochaczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.Głównym celem tego wydarzenia jest kultywowanie tradycji świątecznej,polegającej na wspólnym śpiewaniu kolęd. Koncert słowem „puchatym jak płatki śniegu”, poprowadziły panie z UTW – Danuta Kłos i Jadwiga Urbaniak.
 Na widowni zasiedli zastępca burmistrza Marek Fergiński i naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowym UM Agata Kalińska, naczelnik Wydziału Kultury,Turystyki i Promocji Miasta Joanna Kocik-Niewiadomska oraz kierownik impresariatu SCK Magdalena Franaszek-Niewiadomska.W tym roku na scenie wystąpiło dziewięć zespołów wokalnych.Kolędowanie rozpoczęła „Scena Seniora” z SCK.
Z przebogatym wachlarzem kolęd wystąpili Zespół Śpiewaczy z Dziennego Domu Pomocy Społecznej ,, Srebrne Nutki '';” Grupa śpiewacza ze Stowarzyszenia Seniorów '' Włókienko''; '' Zespół Śpiewaczy ''CANTABILE " działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Suchej ; Zespół śpiewaczy”IWA'' działający przy Bibliotece Publicznej w Brochowie,Zespół Wokalny „Dens Babki”,a z Iłowa Zespół „Iłowiacy” i „Zespół Wokalny „Czas na nas” z Koła Gospodyń Wiejskich. Zespół Wokalny Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaśpiewał  piosenkę Czerwonych Gitar „Zima,zima śnieg” i bardzo znane i lubiane  „Dzwonki sań” oraz kolędy „Jezusa narodzonego” i „Święty czas” Seniorom akompaniowali Arkadiusz Mamcarz i Jolanta Kawczyńska. Na zakończenie wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe statuetki i dyplomy.
G.Barańska


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy