Dowody osobiste - BEZPŁATNIE

/ 1 komentarzy

Od 1 stycznia nie zapłacimy nawet złotówki za wydanie dowodu osobistego. Nie będzie mieć znaczenia, czy to pierwszy dowód dla osiemnastolatka, czy kolejny wydawany ze względu na zagubienie poprzedniego, zmianę nazwiska, adresu zameldowania. Jedynym kosztem, jaki będzie ponosić mieszkaniec, to opłata za zdjęcie.
- Propozycja zniesienia opłat wyszła od polityków Platformy Obywatelskiej. Dla mieszkańców Sochaczewa i samego urzędu to korzystna zmiana. Klientom ratusza zostanie w kieszeni 30 zł, tyle dotychczas należało przeznaczyć na pokrycie kosztów związanych z produkcją plastikowego dowodu. Powinien tam być wpisany także aktualny adres zameldowania. Studenci i ludzie często zmieniający pracę mieli z tym poważny problem. Niektórzy skarżyli się, że co 2-3 lata muszą wyrabiać nowy dowód. Także nam będzie łatwiej np. dokonywać zmian nazw ulic. Najczęściej podnoszony przez przeciwników argument, to właśnie koszty związane z wymianą dokumentów – mówi burmistrz Bogumił Czubacki.
Co istotne, miasto nie odczuje uszczuplenia dochodów, gdyż od kilku lat opłaty za wydanie dokumentów odprowadzano do budżetu państwa.

daw


 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

rosa76rosa76
0
i tak my za to zapłacimy tyle że w podatkach. Poprostu wzrosną koszty Państwa. Bo tak jak rozumiem koszt produkcji dokumentu się nie zmienił. (2010-01-05 09:00)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy