Dożynki Powiatowe – Kąty – 4 września 2011

Święto Plonów w sposób szczególny uwidacznia wartość pracy rolnika i polską tradycję szacunku do chleba. Dożynki są bowiem doskonałą okazją do podziękowania rolnikom za ich wysiłek i ciężką pracę. Tegorocznym powiatowym obchodom dożynek towarzyszyć będzie III Festiwal Miodu Ziemi Sochaczewskiej „W słońcu Mazowsza” oraz festyn rekreacyjno-sportowy.

W tym roku będziemy przeżywali Święto Plonów Powiatu Sochaczewskiego i Gminy Sochaczew 4 września w miejscowości Kąty. Powiatowe uroczystości rozpocznie Msza Św. odprawiona w kościele parafialnym w Kątach o godzinie 11.30, podczas której nastąpi poświęcenie wieńców dożynkowych i chleba. Następnie korowód dożynkowy przemaszeruje na stadion rekreacyjny w Kątach (na tyłach restauracji Złoty Ul), gdzie po części oficjalnej rozpocznie się druga – rozrywkowo-artystyczna części imprezy. Na scenie wystąpią m.in. Sochaczewska Orkiestra Dęta, Zespół Pieśni i Tańca „Tęcza’, Szymon Kusarek Show oraz Pędzące Jaguary. Organizatorzy przewidują liczne atrakcje oraz konkursy. Ponadto, będą wystawy tematyczne i komercyjne, również z wyrobami pszczelarskimi. Na wszystkich będzie czekał ogródek gastronomiczny, w tym darmowa grochówka.
Zakończenie imprezy ok. godz. 20.00.

Zapraszamy Państwa na Święto Plonów Powiatu Sochaczewskiego i Gminy Sochaczew. To szczególne święto rolników jest doskonałą okazją do rodzinnego wypoczynku, miłego i spokojnego spędzenia wolnego czasu.

Organizatorzy Dożynek:
Starostwo Powiatowe w Sochaczewie
Urząd Gminy Sochaczew


Współorganizatorzy:
Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Bielice
Rada Powiatowa Mazowieckiej Izby Rolniczej
Powiatowe Koło Pszczelarzy
Salon Meblowy M&M Kąty
Restauracja Złoty Ul

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Lokalizacja wydarzenia
  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy