Dożynki Powiatowe 7 września

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Dożynki Powiatowe 7 września Promocja regionu sochaczew

Dożynki to najważniejsze święto rolników stanowiące zwieńczenie ich całorocznego trudu. W tym roku zapraszamy na dożynki powiatu sochaczewskiego 7 września do gościnnej gminy Teresin. Honory starostów powiatowych czynią w tym roku Ewa Szymańczak ze wsi Skrzelew i Stanisław Jarzyna ze wsi Maurycew.

W niepokalanowskiej bazylice zostanie odprawiona msza święta, po której korowód dożynkowy uda się na boisko przy Szkole Podstawowej w Paprotni. Imprezą towarzyszącą będzie VI Festiwal Miodu Ziemi Sochaczewskiej „W słońcu Mazowsza”. Nie zabraknie obrzędu dzielenia chlebem, muzyki i okazji do zabawy.

Na dożynki powiatowe zapraszają Tadeusz Koryś, starosta sochaczewski, i Marek Olechowski, wójt gminy Teresin. Honory starostów dożynkowych w tym roku będą pełnić Stanisław Jarzyna z Maurycewa i Ewa Szymańczak ze Skrzelewa.

Obchody święta plonów rozpocznie msza święta odprawiona o godzinie 13.00 w bazylice w Niepokalanowie. Oficjalne uroczystości dożynkowe zaplanowane są na godzinę 15.30 na boisku przy Szkole Podstawowej w Paprotni.

Podczas tegorocznych dożynek rozstrzygnięty zostanie konkurs Echa Powiatu na „Sołtysa Roku”.
Tradycyjnie poznamy zwycięzców w konkursie na miodowe przysmaki, który organizowany jest wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, MODR oddział Bielice i Powiatowe Koło Pszczelarzy.
W tym roku bawić nas będą Sochaczewska Orkiestra Dęta, Kapela z Targówka oraz Kapela Mazowiecka z Sochaczewa. Od godziny 20.00 scena należeć będzie do zespołu Toledo.

Uroczystościom dożynkowym towarzyszyć będą wystawy instytucji związanych z rolnictwem, a także liczne stoiska z rękodziełem artystycznym, artykułami ogrodniczym i wyrobami pszczelarskimi. Na wszystkich czekać będzie ogródek gastronomiczny, w tym darmowa grochówka, a dla najmłodszych liczne atrakcje.

Program uroczystości dożynkowych
12.45 Zbiórka delegacji wieńcowych przed Bazyliką w Niepokalanowie
13.00 Msza Święta Dziękczynna
14.30 Przemarsz korowodu dożynkowego z wieńcami na boisko szkolne SP w Paprotni
15.00 Występ Sochaczewskiej Orkiestry Dętej
15.30 Oficjalne rozpoczęcie uroczystości dożynkowych
- powitanie i przemówienia okolicznościowe
- ceremoniał dożynkowy
16.00 Rozstrzygnięcie konkursu „Miodowe Przysmaki Ziemi Sochaczewskiej” oraz tygodnika „Echo Powiatu” na „Sołtysa Roku”
16.45 Występ Sochaczewskiej Orkiestry Dętej
17.15 Występ Kapeli Mazowieckiej z Sochaczewa
18.00 Występ Kapeli z Targówka
20.00 Koncert zespołu muzycznego TOLEDO


Partnerami dożynek powiatowych są: Teresiński Ośrodek Kultury, OSP Paprotnia, Szkoła Podstawowa w Paprotni.

Sponsorami dożynek i Festiwalu Miodu są: Sime Polska, TWS - Ubezpieczenia Sławomir Tomaszewski, Sochaczew oraz Bank Spółdzielczy w Teresinie

Medialnie wydarzenie to wspierają: Radio Sochaczew, Express Sochaczewski, e-Sochaczew.pl. Radio Niepokalanów, Echo Powiatu oraz Sochaczewianin.pl.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy