DPS Młodzieszyn - wprowadzono szczególne środki ostrożności

Zdjęcia i foto: DPS Młodzieszyn - wprowadzono szczególne środki ostrożności Zdrowie sochaczew

Domy pomocy dla seniorów są obecnie miejscami, które są szczególnie narażone na niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem. Starsze osoby znajdują się w grupie ryzyka. W powiecie sochaczewskim działa jeden Dom Pomocy Społecznej znajdujący się w Młodzieszynie. 


Nadzór nad wyżej wymienionym ośrodkiem sprawuje Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. Jednostka informuje, iż w prowadzonym przez nią podmiocie nie pojawił się dotąd przypadek zarażenia koronawirusem. Informacja ta dotyczy zarówno pensjonariuszy, jak i personelu Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie. 


Jolanta Gonta, pani Starosta Sochaczewski wydała dyspozycje dla ośrodka, które obligują przestrzeganie zasad bezpieczeństwa jakie podaje Narodowy Fundusz Zdrowia, Główny Inspektorat Sanitarny oraz Ministerstwo Zdrowia. 


Dodatkowo wszelkie potrzeby DPS w Młodzieszynie zostają na bieżąco zabezpieczane. 


Do działań przeciwdziałających zarażeniu zarówno pracowników jak i pensjonariuszy włączyła się również dyrekcja ośrodka. Wprowadzono wytyczne pracy, które mają na celu zabezpieczenie osób przebywających na terenie DPS Młodzieszyn. 


Źródło: Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy