Dragon organizatorem ALMMA 65

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Dragon organizatorem ALMMA 65 Sporty walki sochaczew

W miniony weekend Sochaczew stał się "Mekką" zawodników i fanów mieszanych sportów walki - na ALMMA 65 "Mistrzostwa Polski Centralnej" zjechało ok. 200 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Organizowana jak zawsze przez Dragon Fight Club oraz MOSiR Sochaczew edycja Amatorskiej Ligi MMA goszcząca już na stałe w grafiku sochaczewskich imprez sportowych objęta została patronatem Burmistrza Miasta Sochaczew, p. Piotra Osieckiego. Zawody zostały rozdzielone na dwa dni: pierwszego dnia przewidziano wyłącznie Turnieje Brazylijskiego Ju Jitsu (tj. bez uderzeń) w formule Gi (w kimonach) oraz No Gi (bez kimon). Natomiast drugiego dnia niepodzielnie królowało MMA - walki w formułach Junior, Pierwszy Krok, Młodzieżowiec, Ograniczona Formuła Senior oraz Full Contact toczyły się jednocześnie na trzech polach: dwóch matach oraz octagonie. Jak zwykle sprawna organizacja sprawdzonego sochaczewskiego teamu pod wodzą Sławomira Cypla sprawiła, że zawody przebiegały płynnie i bez zakłóceń, a kibice i zgromadzona publiczność nie nudziła się ani przez chwilę.

Na start w Turniejach BJJ zdecydowali nasi zawodnicy, którzy we wrześniu rozpoczęli treningi w grupie zaawansowanej: Damian Sobieraj, który wywalczył srebro w kat. BJJ No Gi Białe Pasy Junior do 77 kg i Mikołaj Brzozowski, do którego trafiły dwa srebrne krązki: w kat. BJJ No Gi Białe Pasy Junior do 66 kg oraz w kat. BJJ No Gi Białe Pasy do 66 kg. Dla obydwu panów był to pierwszy start w zawodach i obydwaj dali bardzo dobre walki, mając za przeciwników fighterów ze znacząco dłuższym stażem zawodniczym, tym bardziej cieszą ich sukcesy. Natomiast złote medale powędrowały do naszych pań, które debiuty na macie mają już dawno za sobą ;) Anna Majewska w kat. BJJ No Gi Białe kobiet +65 kg oraz Sylwia Fergińska w kat. BJJ No Gi Białe kobiet do 65 kg.

Natomiast kilka godzin przed rozpoczęciem ALMMA z leżących nieopodal Wrocławia Prusic dotarła do nas rewelacyjna wiadomość o wygranej naszego reprezentanta "ciężkiej", Łukasza Lozze. Była to jego pierwsza zawodowa walka - propozycję wystąpienia na PLMMA 39 w Prusicach otrzymał dzień wcześniej, zdecydował się podjąć wyzwanie i... wygrał :) Walka zakończyła się w drugiej rundzie przed czasem - przeciwnik nie był w stanie bronić się przed gradem ciosów pracującego świetnie w stójce Łukasza, którego z narożnika wspierał nasz utytułowany i doświadczony zawodnik, Grzegorz Ciepliński. Łukasz powrócił bardzo zadowolony z przebiegu walki i dodatkowo zmotywowany do dalszej pracy - być może wkrótce dowiemy się o jego kolejnych sukcesach na arenie MMA :)

Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, bez których nie udałoby się zorganizować kolejnej edycji i osiągnąć takiego sukcesu, a w szczególności p. Burmistrzowi Piotrowi Osieckiemu za objęcie zawodów swoim patronatem i wsparcie Urzędu Miasta Sochaczew, sponsorom i fundatorom nagród, firmie "Atomic Solutions" p. Arkadiuszowi Piłaszewiczowi za umożliwienie transmisji online z zawodów na żywo oraz wspaniałej publiczności za niepowtarzalną sportową atmosferę.

Zaś już za dwa tygodnie, w niedzielę 26 października zapraszamy na charytatywną galę "Dragons&Angels", na której będziecie mogli obejrzeć pokazy w wykonaniu sochaczewskich tancerzy i sportowców, a z której dochód przeznaczony zostanie w całości na Dom Dziecka w Giżycach. Więcej informacji już wkrótce :)

Olga Miałkos

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy