Dramat na święta - Boże Narodzenie spędzi w samochodzie

/ 7 komentarzy
Zdjęcia i foto: Dramat na święta - Boże Narodzenie spędzi w samochodzie Interwencje i pomoc sochaczew

Pan Andrzej spędzi najbliższe święta w samochodzie. Była żona pozbawiła go wszystkiego co miał najważniejsze w życiu. Dom. 


Historia pana Andrzeja Sobieraja z Sochaczewa to czas, który kończy się smutno. Sąd orzekł, iż po rozwodzie z żoną ma zamieszkać w jednym z pokojów w domu, w którym zamieszkiwali całe wspólne życie. Niestety ta, mimo nakazu sądowego opuszczenia mieszkania przez nią samą, wyrzuciła w lipcu pana Andrzeja na bruk. 


Byłe małżeństwo posiada w centrum Sochaczewa wspólną kamienicę. Pan Andrzej zaproponował, że będzie płacił za przydzielony pokój pieniędzmi za czynsz z kamienicy w centrum. Niestety wynajmujący powoli opuszczali pomieszczenia i pieniądze się skończyły, wówczas była żona postanowiła wyrzucić mężczyznę z domu. 


Była żona Andrzeja Sobieraja ma orzeczony wyrok w postaci nakazu opuszczenia domu, przez Sąd Rejonowy w Sochaczewie za, między innymi, przemoc wobec męża. Niestety za nic ma wytyczne sądu. Wyrzuciła rzeczy pana Andrzeja, które obecnie znajdują się u sąsiadów. Kobieta posiada swoje zdanie na temat rozpadu małżeństwa oraz zaistniałej sytuacji. 


Sprawą zajął się Piotr Ikonowicz, który interweniował nawet u burmistrza miasta Piotra Osieckiego. Propozycją ratusza dla Andrzeja Sobieraja ma być noclegownia. 


Pan Andrzej jest bezdomny. Mieszka w małej skodzie, która służy mu teraz jako dom. Nie wie co stanie się w święta. Być może sąsiedzi zaproszą go do wieczerzy i pusty talerzyk dla potrzebującego przeznaczą dla niego.


Być może święta spędzi siedząc w samochodzie, patrząc na okna w których ciepłe, świątecznie wystrojone pokoje będą gościć rodziny. 


23 lipca pan Andrzej ostatni raz był w domu. 


Aktualizacja: Pan Andrzej utrzymuje się z renty, której wysokość bardzo ogranicza możliwości wynajmu. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (7)

boniekboniek
0
Komentarz usunięty ze względu na naruszenie regulaminu. (2019-12-18 06:04)
maqrtamaqrta
+1
@boniek Pewnie mieszka w aucie, bo tak lubi. Teraz się zastanów czy gdyby to była bezdomna żona czy twój osąd byłby taki sam. Coś mi się wydaje, że wtedy komentarz byłby w stylu: Co za podły .uj, jak mógł tak żonę potraktować. (2019-12-18 12:43)
KamilWKamilW
-1
Komentarz usunięty ze względu na naruszenie regulaminu. (2019-12-18 15:04)
KamilWKamilW
-1
Komentarz usunięty ze względu na naruszenie regulaminu. (2019-12-18 15:29)
KamilWKamilW
+1
Pan Andrzej mieszka już w sądownie przyznanej części kamienicy na Staszica ale potrzebuje naszej pomocy, potrzeba mu na teraz kuchenki gazowej (najlepiej takiej małej dwu czy trzy palnikowej) i butli na gaz. W przyszłości może też lodówki bo w tej chwili ma tak zimno w mieszkani (Pani Lucyna odłączyła po złości mu wszystkie media, z antena do TV włącznie) że bez lodówki sobie radzi. Ktoś już mu łóżko obiecał, stolik i krzesła ale w sobotę dopiero ma je dostać, więc jeśli ktoś ma takie rzeczy proszę o info na sq7ayx@wp.pl jeśli nadal będą potrzebne to odezwę sie w tej sprawie. (2019-12-18 15:39)
hansiorhansior
0
BONIEK, porozmawiaj osobiście z panem Andrzejem i wówczas oceniaj.Pewnie dowiesz się ile ma renty!!! Sądzę że chętnie zamieni "mieszkanie" w kamienicy (bez wody, prądu, ogrzewania itp.) na proponowane przez ciebie. Może na tym zarobisz.

Jak czytam ten artykuł, to sądzę, że intencją Redaktora była pomoc dla pana Andrzeja, więc jeżeli ktoś nie chce lub nie może to niech lepiej nic nie pisze.

Osobiście nie przepadam za panem Ikonowiczem, ale obecnie to jedyna osoba, która zaintertesowała się sytuacją pana Andrzeja na poważnie. Pan Ikonowicz, co widać w reportażu, próbował obiektywnie podejść do sprawy rozmawiając z każdą ze stron, w tym z władzami lokalnymi. W tak trudny okresie jak zima, stara się pomóc panu Andrzejowi bezinteresownie, bezcenne.

Możemy pomóc panu Andrzejowi jeżeli chcemy. Jeżeli ktoś nie chce to nikt go do tego nie zmusza.

(2019-12-18 19:04)
boniekboniek
0
Z artykułu nie wynikało z czego utrzymuje się Pan Andrzej, czy pracuje i czy ma dzieci, rodzinę która może mu pomóc, nie wynika też aby ktoś wysłuchał drugiej strony. Pojawiła się aktualizacja, że utzrymuje się z renty, nadal nic z tego nie wynika, czy ma dzieci? jakąś rodzinę?, nie jestem z biura nieruchomości załączone ogłoszenie pochodzoło ze strony e-sochaczew, gdzie jest takich wiele. Nie jestem za tym żeby nie pomagać, tylko uważam że są ludzie w dużo gorszej sytuacji, samotne matki z chorymi dziećmi itp. a jak dla mnie z artykułu wynika tylko że Pan Andrzej jest niezaradny życiowo, nie mówię żeby mu nie pomóc. (2019-12-19 06:20)
redakcjaredakcja
0
Informujemy, że użytkownik ,,boniek" nie jest w żaden sposób powiązany ze wspomnianym wcześniej biurem nieruchomości. 

Powyższe komentarze zostały usunięte, ponieważ naruszały regulamin i godziły w dobre imię firmy.  (2019-12-19 10:32)
hansiorhansior
0
Droga Redakcjo,

widocznie treść artykułu nie wyjaśnia dokładnie sparawy Pana Andrzeja i powoduje pewnego rodzaju niejasności w jego interpretacji przez poszczególnych czytelników. Może warto udostępnić link do materiału filmowego Pana Ikonowicza?

z poważaniem (2019-12-19 14:07)
KamilWKamilW
0
Jaki punkt regulaminu naruszyłem? Dlaczego usunęliście mój komentarz? (2019-12-19 14:18)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy