DROGA DO SZCZĘŚCIA - SKF zaprasza na film - wstęp wolny

/ 10 zdjęć
Zdjęcia i foto: DROGA DO SZCZĘŚCIA - SKF zaprasza na film - wstęp wolny Film, fotografia sochaczew
+5

24 października, w sobotę o godz. 17.00 w Sochaczewskim Klubie Filmowym obejrzymy film prod.amerykańskiej pt.: DROGA DO SZCZĘŚCIA w reżyserii laureata Oskara Sama Mendesa.W rolach głównych występują wybitni aktorzy:Leonardo DiCaprio i Kate Winslet. Film powstał w 2008 r.

Lata 50. XX wieku.April (Winslet) i Frank (DiCaprio) Wheelerowie tworzą niemal wzorcowe,kochające się małżeństwo. Są młodzi i piękni,mają dwójkę dzieci. Mieszkają w małym,białym domku na urokliwych przedmieściach Nowego Jorku. Frank pracuje w dużym biurze a jego żona opiekuje domem. Nie wszystko jednak układa się najlepiej. April bezskutecznie próbuje swoich sił jako aktorka teatralna, natomiast Frank wykonuje pracę której nie znosi. W obojgu  coraz bardziej wzrasta potrzeba przeciwstawienia się swojemu losowi, by stać się kimś wyjątkowym - ludźmi wyróżniającymi się spośród "szarej masy". Podejmują więc decyzję o wyjeździe na stałe do Paryża z przekonaniem, że ich życie nabierze przez to nowych barw. Na drodze staną im jednak przeszkody, które zmuszą do pozostania na miejscu...

Mimo obsadzenia akcji w latach 50 ubiegłego wieku DROGA DO SZCZĘŚCIA to film o problemach ciągle aktualnych - niespełnieniu,hipokryzji,kłamstwach,fałszywych ideałach wreszcie o niewykorzystaniu szansy na odwrócenie swego losu.

Reżyser Sam Mendes ( twórca świetnego "American Beauty") to filmowiec przewrotny.Zawsze pokazuje coś "pod prąd",demaskuje pozory.Jako Brytyjczyk patrzy na Amerykę z pozycji obcego.Nie ma więc do niej sentymentu.

Po wielu latach ponownie na planie zdjęciowym spotykali się DiCaprio i Winslet. Od czasu "Titanica" bardzo dojrzeli. DROGA DO SZCZĘŚCIA to autentyczny,wręcz wirtuozerski popis aktorski wspaniałej pary "złotych dzieci Hollywoodu".Co więcej, także drugoplanowe role wypadły znakomicie,zwłaszcza sąsiadów głównych bohaterów. Piękne zdjęcia, stylowa scenografia i nastrojowa muzyka dopełnia ten wybitny a chyba niedoceniony obraz.

Film który można oglądać bez końca. Zapraszamy serdecznie.
Pokaz trwa 114 min. Wstęp wolny.

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy