Droga koło szkoły muzycznej będzie zamknięta?

/ 3 komentarzy
Zdjęcia i foto: Droga koło szkoły muzycznej będzie zamknięta?  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Trwa remont parku im. I.W.Garbolewskiego. Na sesji rady miasta, w dniu 14 września br. wpłynął wniosek radnej Krystyny Dybiec o zamknięcie przejazdu przez drogę przy Państwowej Szkole Muzycznej, która jest częścią wykonywanego remontu. 


Dodatkowo radna zawnioskowała o wykonanie monitoringu na terenie parku. Jak powiedziała Krystyna Dybiec Zaobserwowałam oraz miałam zgłaszane wnioski i uwagi o niewłaściwe użytkowanie małej architektury tego miejsca, szczególnie chodzi o ławki parkowe, staw zaśmiecony jest plastikowymi butelkami. Jeśli chodzi o zamknięcie przejazdu drogi radna przedstawia, iż droga służy tylko do przejazdu do szkół młodym ludziom. Nikt nie musi dojeżdżać pod drzwi szkoły.

Jak odpowiedział burmistrz Piotr Osiecki, złożenie wniosku o ograniczenie przejezdności drogi, nastąpi po uzgodnieniu tego tematu z samorządem powiatowym oraz szkołą muzyczną oraz Zespołem Szkół CKU Ogrodnik. Sądzę, iż wniosek radnej jest celowy, gdyż droga powinna być drogą dojazdową do szkoły muzycznej. Zwrócimy się o opinię do szkół. Sprawa monitoringu powinna być rozszerzona. Jeśli natomiast nie ma kultury osobistej i wrażliwość, niestety kamera nie pomoże. Z tą uwagą burmistrza nie sposób się nie zgodzić. 


Wniosek o zamknięcie przejazdu drogi być może jest celowy. Ale czy jego wykonanie powinno być w ogóle brane pod uwagę? Do ZSCKU dojeżdżają nie tylko uczniowie ale również nauczyciele, którzy mają wytyczone miejsca parkingowe obok szkoły. Bardzo dużą grupą użytkującą nowo wyremontowaną drogę przy szkole muzycznej są dowożący dzieci do tej placówki opiekunowie. Radna Krystyna Dybiec zaznaczyła, iż droga jest wyłożona nową kostką. Jeśli wniosek ma być troską o nową nawierzchnię drogi najlepszym rozwiązaniem byłoby zamknięcie jej całkowite, a to uniemożliwi dojazd do szkoły muzycznej. Na szarym końcu przy zamykaniu dróg kierujemy się bezpieczeństwem dojazdu służb ratunkowych.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

robroyrobroy
0
szkołę zamknąć,droga jest publiczna i nie stanowi dojazdu tylko do szkoły (2018-09-15 12:09)
PedrosPedros
0
Bardzo słuszna koncepcja Pani Radno! Proponuje jeszcze zamnąć ulicę licealną, świeżo wyremontowaną na wybory. A jak sama nazwa mówi - rozjeżdżaną przez licealistów jeżdżących do Szopena oraz bydło, któremu się w życiu nie udało i nie znaleźli pracy w Sochaczewie i muszą szukać zarobku w stolicy. Ponadto proponuje nowo remontowaną ulicę dojazdową do dwora od razu zamknąć! Po co ten plebs ma podjeżdżać pod samą stacje PKP? Mogą chyba te kilka kilometrów dojść ze swoich chałup? Skoro się tłuką wagonami jak bydło to mogą i dojść do dworca. Z całego serca popieram linię jaką przyjęła nasza władza. Nie można ludziom robić za dobrze, bo jeszcze gotowi są pomyśleć, że "Władza" jest dla nich a na odwrót. (2018-09-16 19:43)
bandarbandar
0
Z szacunku dla Pani Radnej, nie skomentuję Jej wniosku w sprawie zamknięcia drogi. Może miała Pani nieco gorszy dzień...? Proszę przemyśleć swój wniosek i czym prędzej go wycofać. Tak będzie honorowo i bez wstydu.

Na zamknięciu tej drogi nikt nie skorzysta, a wszyscy stracą. Pojawi się także problem bezpieczeństwa pożarowego Starostwa i Ogrodnika. Co z dojazdem dla pracowników PZE, Geodezji, PINB i szkoły?

Chyba, że postawi Pani równoczesny wniosek o wykonanie dojazdu od ul. Botanicznej.  (2018-09-17 22:13)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy