Droga przełomu - Ekstremalna Droga Krzyżowa 2017

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Droga przełomu - Ekstremalna Droga Krzyżowa 2017 Kościół i religia sochaczew


7  kwietnia 2017r. po raz trzeci wyruszy sochaczewska Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku, drogę zaczniemy  Mszą św. o godzinie 19.30 w kościele św. Józefa Robotnika w Chodakowie. Celem jest Sanktuarium Matki Boskiej Radosnej Opiekunki Przyrody  w Nowinach.  
Do przejścia mamy dystans 43 km przez tereny Puszczy Kampinoskiej. Szacujemy, że w tym roku w sochaczewskim rejonie weźmie udział nawet 300 osób.


Tylko w 2016 roku wydarzenie przyciągnęło 25 tys. uczestników, którzy pokonali 177 tras w Polsce i 11 zagranicą (m.in. Oslo, Genewa, Glasgow, Manchester, Antarktyka). Najdłuższa z nich miała 100 km! Szacujemy, że w tym roku w wydarzeniu weźmie udział nawet 100 tys. osób, które pokonają 600 tras w 300 miastach na terenie 30 państw.

CZYM JEST EDK?

EDK to wyzwanie – wyruszasz w nocy w ponad 40 kilometrową wędrówkę w całkowitym milczeniu !!! (obowiązuje reguła milczenia na trasie).
Każdy uczestnik może pobrać ze strony www.edk.org.pl lub otrzymać od Lidera Rejonu specjalnie przygotowane na tę okoliczność rozważania – w formie książeczki lub w formie mp3.
W tym roku tematem przewodnim rozważań będzie „Droga przełomu”. Teksty napisane zostały przez osoby świeckie, zgromadzone w duszpasterstwie Wspólnota Indywidualności Otwartych, prowadzonym przez ks. Jacka WIOSNĘ Stryczka – twórcę SZLACHETNEJ PACZKI. Wśród autorów rozważań są m.in. lekarze, informatycy, pracownik fabryki oraz managerowie IT. To właśnie w tym środowisku i z inicjatywy ks. Stryczka narodziła się idea EKSTREMALNEJ DROGI KRZYŻOWEJ w 2009 roku.
– Myśl przewodnia nie została wybrana przypadkowo. To raczej odkrycie tego, jak działa EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA. Coraz więcej osób dzieli się swoim doświadczeniem fundamentalnej zmiany życiowej, która wyrosła w czasie nocnej wędrówki. Nie dziwię się temu. Skupienie, determinacja, przełamywanie barier – to prowadzi do istotnego momentu – wyjaśnia ks. Stryczek. 

ĆWICZENIE DUCHOWE

Na początku jest normalnie, po prostu idę, co jakiś czas stacja, krótka modlitwa – tekst rozważań czytany w świetle czołówki – opowiada o swoich doświadczeniach jeden z uczestników EDK. – Zmaganie może zacząć się na 18, 30, albo jeszcze innym kilometrze. I raczej zostanie do końca – wyjaśnia.  
Zmęczenia doświadcza się różnie przekonują uczestnicy. Bolące stopy, brak sił, zimny deszcz na twarzy. Boli każdy krok. – Paradoksalnie, właśnie wtedy, gdy nie mam już sił i chęci, zaczyna się prawdziwe ćwiczenie duchowe. Takie zmaganie pomaga otworzyć się na medytację i modlitwę. Bo właśnie o to chodzi w EKSTREMALNEJ DRODZE KRZYŻOWEJ. Celem jest spotkanie z Bogiem – podsumowuje uczestnik projektu.

DLA KOGO JEST EDK?


Niezależnie od tego czy jesteś katolikiem, czy ateistą, czy chodzisz do kościoła tylko raz w roku na święta --> nieważne!!! KAŻDY może iść na EDK! Zmierz tylko siły na zamiary, bo  nie jest łatwo!

ZAPISY NA STRONIE: http://www.edk.org.pl/trasa-edk/sochaczew-nowiny-541.html
Do zobaczenia na trasie!

Jakub Wasilewski

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Autor tego artykułu: Ekstremalna Droga Krzyżowa Rejon Sochaczew wyłączył możliwość komentowania.

  e-Sochaczew.pl poleca filmy