Droga w Matyldowie – inwestycja zakończona

Zdjęcia i foto: Droga w Matyldowie – inwestycja zakończona  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Mieszkańcy gminy Rybno już od kilku tygodni mogą cieszyć się nową nawierzchnią drogi. Inwestycję w połowie sierpnia oddano oficjalnie drogę do użytku. 


Droga powiatowa w miejscowości Rybno czekała na przebudowę wiele lat. Jej przebudowę zlecono sochaczewskiej firmie DROG-BET i za kwotę 232 tys. zł. powstała nowa nawierzchnia, która z pewnością poprawi komfort korzystania z niej. Za kwotę ponad dwustu tysięcy udało się przebudować 600 m najbardziej zniszczonego odcinka. W środę 14 sierpnia br. nastąpił odbiór końcowy prac związanych z wykonaniem przebudowy drogi powiatowej w miejscowości Matyldów. 


Ja podaje Starostwo Powiatowe w Sochaczewie - Warto dodać, iż o realizację tego zadania od dłuższego czasu szczególnie zabiegała Bożena Samson, radna powiatowa. Do tego doszła również bardzo dobra współpraca między samorządami, zwłaszcza z wójtem gminy Damianem Jaworskim. Dzięki temu, kierowcy będą teraz mogli poruszać się w dużo bardziej komfortowych, ale przede wszystkim bezpiecznych warunkach.


Prace jakie zostały wykonane na odcinku drogi w Matyldowie to: wykonanie koryta poszerzającego istniejącą nawierzchnię, podbudowy na poszerzenie, frezowanie istniejącej nawierzchni, jak również wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego oraz uzupełnienie poboczy kruszywem. 


Środki na przedsięwzięcie przekazały powiat sochaczewski, samorząd województwa mazowieckiego oraz oczywiście gmina Rybno.


Podczas odbioru końcowego obecni byli przedstawiciele wielu instytucji m.in.: Bożena Samson z Zarządu Powiatu w Sochaczewie, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sochaczewie Małgorzata Dębowska, przedstawiciel wykonawcy Marcin Głuchowski z DROG-BET,a także Krystian Gołębiewski - sekretarz gminy Rybno. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy