Druga Niedziela Jazzowa–2 lipca 2006

/ 2 komentarzy / 17 zdjęć
Zdjęcia i foto: Druga Niedziela Jazzowa–2 lipca 2006 Koncerty i muzyka sochaczew
+12

2 lipca 2006 roku o godz. 20.00 w sochaczewskim Klubie 77 ul. Warszawska 60B wystąpi 'Zefir Duo'. Duet elektryczno-akustyczny w składzie Marek „Zefir” Wójcicki – lider, gitara oraz Czarek Dąbrowski – perkusja.

Zefir jest legendą polskiej gitary, występował z wielu słynnymi polskimi muzykami, m.in. z Czesławem Niemenem, Zbigniewem Hołdysem, muzykami jazzowymi, grupami Exodus, De Mono, Houk, Oddział Zamknięty, Sesja 80, Strajk 80.

Marek jest wynalazcą i propagatorem oryginalnego w skali światowej sposobu gry na gitarze zwanego przez niego graniem krzyżowym - odmiana tappingu oburęcznego. W Sochaczewie wykona kilka utworów tą techniką. Szerzej o tym sposobie gry można przeczytać na stronie: www.fulara.com/i.php?g=artykul&nr=14

W młodości inspiracją dla Zefira byli: J. Hendrix, J. McLaughlin, J. Coltraine, Jaco Pastorius, M. Davis i UnderGround Jazz z USA. Obecnie od bardzo wielu lat artysta sam jest inspiracją i niedoścignionym wzorem dla bardzo wielu gitarzystów w Polsce. Wypracował również bardzo oryginalną i złożoną technikę tradycyjnej (kostkowej) gry na gitarze, którą na koncercie prezentuje w sposób perfekcyjny i bardzo efektowny.

Na koncer zaprasza Stowarzysznie e-Sochaczew.pl oraz Club 77

Zachęcamy do posłuchania kilku utworów Zefira, które można znaleźć na jego stronie: zefir.art.pl
zefir.art.pl/mp3/zefir-track3_06.mp3
zefir.art.pl/mp3/koncert7.mp3
zefir.art.pl/mp3/koncert2.mp3
zefir.art.pl/mp3/zefir-track3_10.mp3
zefir.art.pl/mp3/zefir-tadek_dla_wujka_tadka.mp3

Zbigniew Brzozowski

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Dokumenty (1)Opinie i komentarze użytkowników (2)

GąsiorGąsior
0
Widziałem mniej więcej, czego się spodziewać, ale i tak Zefir mnie załatwił. Trudno go skomentować, bo słowa się go nie imają. Przejechał po nas jak czołg, jak piła łańcuchowa. A jednak już teraz czuję, że chcę tego znowu posłuchać;-).

Bębniarz nie ustępował mistrzowi:-)

Cały czas myślę o tym koncercie i tak będzie jeszcze długo długo.
:-) (2006-07-03 21:49)
zenzen
0
W trakcie koncertu i po jego zakończeniu muzycy mówili mi o bardzo dobrej atmosferze panującej w Klubie 77. Oceniali klimat lokalu wyżej od niektórych klubów warszawskich. Najlepszym potwierdzeniem tego jest fakt, że po koncercie przebywali jeszcze w lokalu bardzo długo. Każdy ze słuchaczy koncertu mógł z nimi do woli porozmawiać.

Brawa i podziękowania dla Zbyszka z Siódemek za odwagę i wsparcie dla tego nowego cyklu imprez.

Przy widocznym podczas koncertu głodzie dobrej kultury i imprez na żywo można optymistycznie patrzeć na szanse organizowania podobnych wydarzeń w naszym mieście. (2006-07-03 22:22)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy