Duch Wielkanocy w DDPS

 

W Dziennym Domu Pomocy Społecznej spotkali się przedstawiciele samorządu, związków i stowarzyszeń z terenu Sochaczewa, przyjaciele oraz podopieczni placówki.

Podczas wspólnego,  przedświątecznego posiłku mówili o tradycji i wartościach, które powinny być kultywowane nie tylko przy okazji Wielkanocy.

 - To najważniejsze katolickie święto  - powiedział burmistrz Piotr Osiecki. - Ma ono charakter rodzinny, więc miło mi jest spotkać się z wami wszystkimi w tak bliskim gronie i spędzić czas w przyjacielskiej atmosferze.

Do katolickich wartości nawiązał również poseł Maciej Małecki. Mówił o okresie wyciszenia, zadumy i wyrzeczeń poprzedzający ten radosny okres. Życzenia i okolicznościowe wiersze odczytali pensjonariusze placówki.

Z kolei ks. prałat Antoni Jaszczołt stwierdził, że tegoroczne święta będą absolutnie wyjątkowe. I to z prozaicznego i znanego wszystkim powodu.

- Podczas mojej wieloletniej posługi duszpasterskiej zdarzało mi się celebrować rezurekcje w różnych warunkach. Nigdy jeszcze nie odbywało się to, gdy na zewnątrz leży śnieg. Jak widać, zawsze musi być ten pierwszy raz - powiedział. (ap)

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy