Dukat po raz drugi

Siedem wniosków wpłynęło do Kapituły Powiatowego Znaku Jakości „Sochaczewski Dukat” na drugą edycję konkursu. 23 listopada Kapituła zapoznała się z wnioskami, oceniając je pod względem formalnym. Ponieważ kilka z nich wymaga jeszcze uzupełnienia, ocena merytoryczna zostanie dokonana w grudniu, a pod koniec stycznia na uroczystej Gali odbędzie się zakończenie II edycji i wręczenie dukatów
Zgodnie z regulaminem oraz wytycznymi Kapituły Znak będzie przydzielany w kategoriach produkt (przemysłowy i przetwórstwa rolno – spożywczego), usługa oraz inicjatywa.
Jak przedstawił sekretarz Kapituły Tadeusz Jaworski, w kategorii „inicjatywa” Stowarzyszenie Sportowo – Rehabilitacyjne Osób Niepełnosprawnych „Jutrzenka” pragnie zainicjować stworzenie na bazie Warsztatów Terapii Zajęciowej Zakładu Aktywności Zawodowej.
W kategorii „usługa” o znak stara się „Moto - Przystań Michał Ścigocki” – organizacja spływów kajakowych rzekami Mazowsza.
Pozostałe wnioski dotyczą produktów. Przedsiębiorstwo Ceramiki Budowlanej „Plecewice S.A.” zgłosiło pustak ścienny ceramiczny MEGA, charakteryzujący się zwiększoną izolacją cieplną oraz oszczędnością przy budowie.
Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Violetta Gzik i Jacek Janiak jako firma piekarniczo - cukiernicza proponują chleb „Zamkowy”, który był już w Anglii i na poznańskiej Polagrze, a teraz próbują go Paryżanie.
Zakład Cukierniczy „Jeznach” stara się o przyznanie znaku dla „Konfitury z pigwy”, bez konserwantów i dodatków chemicznych, która także odwiedziła już Anglię i wiele targów spożywczych.
Kolejne wyroby spożywcze producentów, którzy już w I edycji „Sochaczewski Dukat” uzyskali, to „Salceson Wójta” PPH Kuznocin p. Marka Kłoszewskiego oraz „Dynia Mazowiecka w zalewie łagodnej” produkcji Zakładów Przetwórstwa Spożywczego „Mazowsze” – p. Irena Zientara i Jerzy Jakubowski z Iłowa.
Jak twierdzą zeszłoroczni „dukaciarze”, znak promocyjny już pomógł w zwiększeniu sprzedaży i obrotów, zwłaszcza odznaczonych produktów.
„Sochaczewskim Dukatem” mogą zostać oznaczone towary, usługi lub inicjatywy o wysokich walorach jakościowych, kojarzące się z terenem powiatu sochaczewskiego oraz promujące nasz region.
Powołana przez starostę Józefa Gołębiowskiego Kapituła reprezentowana jest przez wiele instytucji, co zagwarantować ma rzetelność wyboru oraz szeroką promocję i reklamę projektu. Do prac włączyli się: Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Wyższa Szkoła Zarządzania i Marketingu w Sochaczewie, Mazowiecka Izba Rolnicza, Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego, Urząd Miejski w Sochaczewie oraz Starostwo Powiatowe.
Andrzej Wach

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy