Dukatowa Gala

/ 2 komentarzy / 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Dukatowa Gala Konkursy, plebiscyty sochaczew
+1

W gościnnych salach „Chabrowego Dworku” w Serokach koło Teresina zostały 28 stycznia wręczone Znaki Promocyjne „Sochaczewski Dukat”. Zgodnie z Regulaminem, powołana przez starostę Józefa Gołębiowskiego Kapituła przyznała je w II edycji tego konkursu firmom spełniającym wysokie wymagania. Wyroby powinny kojarzyć się z regionem i miejscem, w jakim są wytwarzane, być w ciągłej sprzedaży i ogólnie dostępne, wytworzone i promowane zgodnie z zasadą „przyjazny dla środowiska”, powinny być rozpoznawalne, kojarzone z konkretnym wytwórcą i promować region, w którym powstały.
Tegorocznymi laureatami konkursu organizowanego przez Wydział Promocji Starostwa Powiatowego w Sochaczewie zostali - w kategorii „usługa” - „Moto - Przystań Michał Ścigocki” – organizacja spływów kajakowych rzekami Mazowsza; w kategorii produkt - Przedsiębiorstwo Ceramiki Budowlanej „Plecewice S.A.” za pustak ścienny ceramiczny MEGA, charakteryzujący się zwiększoną izolacją cieplną oraz oszczędnością przy budowie; Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Violetta Gzik i Jacek Janiak jako firma piekarniczo - cukiernicza za chleb „Zamkowy”, który był już w Anglii i na poznańskiej Polagrze, a teraz próbowali i chwalili go także paryżanie; Zakład Cukierniczy „Jeznach” za „Konfiturę z pigwy”, bez konserwantów i dodatków chemicznych, która także odwiedziła już Anglię i wiele targów spożywczych. Kolejne wyroby spożywcze producentów, którzy „Sochaczewski Dukat” uzyskali po raz drugi, to „Salceson Wójta” PPH Kuznocin p. Marka Kłoszewskiego oraz „Dynia Mazowiecka w zalewie łagodnej” produkcji Zakładów Przetwórstwa Spożywczego „Mazowsze” – p. Irena Zientara i Jerzy Jakubowski z Iłowa.
Laureaci uprawnieni są do korzystania ze znaku graficznego na wyróżnionych towarach. Informacje o wyróżnionych „Dukatem” umieszczane będą we wszystkich działaniach Wydziału Promocji i organizacji współpracujących; firmy korzystać będą z kampanii reklamowych i wszelkich form promocji – targów, internetu, mediów, folderów reklamowych i zgłoszone zostaną do Kapituły „Mazowieckiego Znaku Jakości”.
Wyróżnionym „Dukaty” wręczali i gratulowali m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Grabarek, wicestarosta Stefan Grefkowicz, Marcin Rzońca z Urzędu Marszałkowskiego, dyrektor Biura Mazowieckiej Izby Rolniczej Anna Górska i dyrektor Wydziału Promocji Adam Lemiesz. Wypada życzyć, aby znak promocyjny pomógł, jak w ubiegłym roku, w zwiększeniu sprzedaży i obrotów, zwłaszcza odznaczonych produktów.
Rzetelność wyboru oraz szeroką promocję i reklamę gwarantują też instytucje, które włączyły się do organizacji konkursu, a ich przedstawiciele brali udział w pracach Kapituły - Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Wyższa Szkoła Zarządzania i Marketingu w Sochaczewie, Mazowiecka Izba Rolnicza, Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego, Urząd Miejski w Sochaczewie oraz Starostwo Powiatowe.
Przed karnawałowym całonocnym balem, który zakończył Galę, laureaci przekazali przyznane przez marszałka, przewodniczącego Rady Miejskiej i burmistrza Sochaczewa, wójta Teresina oraz Wydział Promocji Starostwa nagrody dla sochaczewskiego Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Ziemowita. Także na ten cel przeznaczony został dochód z licytacji wyrobów Warsztatów Terapii Zajęciowej „Jutrzenka” w Sochaczewie.
A potem były już tylko toasty i karnawałowa zabawa, którą nie po raz pierwszy, i miejmy nadzieję nie ostatni, zapewnili gospodarze „Chabrowego Dworku” – Maria i Jerzy Haber.
Andrzej Wach 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

Daniel WachowskiDaniel Wachowski
0
Może to mało istotne, ale jedyną osobą nie wymienioną w tej relacji, wręczajacą nagrodę laureatom "Dukata", była przedstawicielka Burmistrza p. Edyta Leśniewska. (2006-02-07 00:00)
WachWach
0
Przepraszam, sam nie mogłem być obecny, korzystałem z relacji - Andrzej Wach. (2006-02-08 00:00)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy