Dukatowi laureaci

/ 1 komentarzy / 11 zdjęć
Zdjęcia i foto: Dukatowi laureaci Radni i rady samorządowe sochaczew
+6

„Sochaczewski Dukat” to znak promocyjny, który przyznaje Kapituła powoływana przez starostę sochaczewskiego na podstawie złożonych wniosków. Ocenia ona towary, usługi i inicjatywy o wysokich walorach jakościowych, kojarzących się z terenem powiatu sochaczewskiego oraz doskonale promujących nasz region oraz Mazowsze. W tym roku do grona Dukatowców dołączyli kolejni laureaci. Podczas uroczystej Gali, która miała miejsce 21. lutego w gościnnych progach „Chabrowego Dworku” w Serokach wręczono „Sochaczewskie Dukaty”.

Wydział Promocji Kultury Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Sochaczewie już po raz piąty zorganizował uroczystą Galę podczas której wręczono Znak Promocyjny „Sochaczewski Dukat”. Uroczystość poprzedzona była procesem przyjmowania wniosków, weryfikacją informacji, oceną produktów i wyboru najlepszych produktów z terenu powiatu sochaczewskiego.
O Sochaczewski Dukat tym razem ubiegały się nie tylko nowe na rynku produkty, ale także usługi, imprezy i inicjatywy społeczne wysokiej rangi, znane i uznane nie tylko na terenie powiatu sochaczewskiego.
Kapituła Znaku Promocyjnego „Sochaczewski Dukat” w składzie: Zbigniew Tomaszewski przewodniczący, Mirosław Kaczorowski wiceprzewodniczący, Tadeusz Jaworski sekretarz, oraz Urszula Milczarek i Roman Maciejewski – członkowie, nominowała pięć podmiotów ubiegających się o nadanie Znaku.

W progach Chabrowego Dworku zebranych gości przywitał dyrektor Wydziału Promocji Kultury Sportu i Turystyki Marcin Podsędek, podkreślając w swoim wystąpieniu znaczenie Znaku Promocyjnego, a także mały jubileusz Sochaczewskiego Dukata. Przedstawienia i prezentacji laureatów Dukata dokonał sekretarz Kapituły Tadeusz Jaworski, wskazując wcześniej na zaangażowanie członków Kapituły w prace nad Znakiem Promocyjnym. Przypomniał wszystkim też postać nieżyjącego już członka Kapituły profesora Kazimierza Kubiaka. - Nie sposób przejść obojętnie obok osoby, która poprzez swoją wiedzę i wrażliwość społeczną włożyła ogromny wkład i zaangażowała się w pracę w Kapitule Znaku Promocyjnego Sochaczewski Dukat trzech edycji. Profesor Kazimierz Kubiak, jak mało kto wyczuwał istotę promocji produktów lokalnych, wychodząc z nimi szerzej, jako element budowania marketingu terytorialnego. Jego doświadczenie, wiedza, a przede wszystkim niesamowita umiejętność przekazywania myśli, komunikowania się, sprawiały, że dyskusja zawsze sięgała wyżyn intelektualnych, jednocząc głosy członków Kapituły w konstruktywne działanie – wspominał Tadeusz Jaworski.
Przewodniczący Kapituły Zbigniew Tomaszewski wyraził nadzieję, by nagrodzone produkty stały się symbolem i znakiem rozpoznawczym Ziemi Sochaczewskiej na całym Mazowszu a nawet szerzej.

Wśród wręczających Dukaty byli starosta sochaczewski Tadeusz Koryś, przewodniczący Kapituły Zbigniew Tomaszewski oraz członek Zarządu Rady Powiatu Janusz Ciura. Obecni byli również członkowie Kapituły, przedstawiciele Powiatowej Izby Gospodarczej, która to już po raz drugi włączyła się w prace nad przyznaniem Znaku Promocyjnego.
W imieniu wszystkich obecnych na Gali laureatów podziękowania za docenienie pracy i wkładu w rozwój i promocję Ziemi Sochaczewskiej złożyła dyrektor Szkoły Muzycznej Joanna Niewiadomska-Kocik.

Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na poczęstunek, gdzie przy kawie mogli skosztować Mazurka Chopina produkcji Cukierni Lukrecja oraz tortu przygotowanego specjalnie na tę okoliczność przez Cukiernię Witolda Antuszewicza. Wieczór umilił występ uczniów Szkoły Muzycznej.

Laureaci V edycji Znaku Promocyjnego Sochaczewski Dukat 2008

Kategoria: Produkt
Mazurek Chopina – Cukiernia Lukrecja

Kategoria: Usługa
Gospodarstwo Agroturystyczne Gościniec Almara Budy Iłowskie – Iwona Wojtczak i Wojciech Dumała

Kategoria: Inicjatywa
Stowarzyszenie Upowszechniania Nowych Technologii i Rozwoju Społeczności Lokalnych Portal e-Sochaczew
Mistrzostwa Mazowsza w Mikrolotach – Sochaczewskie Stowarzyszenie Lotnictwa Amatorskiego
Międzynarodowy Festiwal Chopinowski na Mazowszu – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie i Miejski Ośrodek Kultury w Sochaczewie

Ponadto, Sochaczewskiego Dukata otrzymali Maria i Jerzy Haber właściciele „Chabrowego dworku” za wspieranie projektu Znak Promocyjny Sochaczewski Dukat.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

JazlowiakJazlowiak
0
Gratuluję Państwu Habrom, oni zawsze wspierają społeczne inicjatywy - w tym i rekonstrukcję Bzura. (2009-03-01 23:04)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy