Nowy odbiorca śmieci w Sochaczewie

/ 11 komentarzy
Zdjęcia i foto: Nowy odbiorca śmieci w Sochaczewie Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Po raz pierwszy od lat odbiorem odpadów komunalnych w Sochaczewie zajmie się firma inna niż Remondis i Zebra. Urząd Miasta poinformował, że przetarg wygrała firma Partner z Warszawy.

 

W ostatnich latach władze miasta narzekały, że w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi Sochaczew skazany jest na monopolistyczny dyktat Konsorcjum Firm REMONDIS i ZEBRA. W tym roku do przetargu po raz pierwszy poza sochaczewskim przedsiębiorstwem stanęła firma z zewnątrz. Wielką zmianę na komunalnym rynku śmieciowym przypieczętował fakt, że nowy konkurent złożył atrakcyjniejszą cenowo ofertę i ostatecznie wygrał przetarg.

Umowa z firmą Partner z Warszawy na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w Sochaczewie zostanie zawarta na okres trzech lat. Zwycięzca przetargu za wykonanie usługi zaproponował kwotę 15,1 miliona złotych (Remondis i Zebra oferowały 16,7 mln zł). Natomiast w informacji z otwarcia ofert złożonych w ramach przetargu, opublikowanych na BIP Sochaczew, czytamy, że Urząd Miasta zabezpieczył na zadanie kwotę 14 mln zł.

Przed zwycięzcą przetargu spore wyzwanie, sprawne zarządzanie śmieciami mieszkańców z pewnością nie należy do łatwych zadań. Na razie nie dysponujemy informacją, czy i ewentualnie gdzie firma Partner zamierza urządzić w naszym mieście tzw. PSZOK, czyli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Do końca kwietnia sochaczewianie powinni otrzymać od firmy nowe pojemniki i worki oraz informację o harmonogramie odbioru odpadów. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (11)

NastroNastro
0
No niby dla miasta taniej o te 1,6 miliona tłustych złotych.
Ale czy również taniej dla nas ? Raczej wątpię. 

Tak dla poprawności politycznej - firm PARTNER w samej warszawie jest z kilkaset. Podajcie NIP, REGON, konkretne dane !!! Znalazł bym sam sobie te dane, ale część społeczeństwa może mieć z tym problem. (2017-04-03 19:55)
pezarpezar
0
 Brawo , a lokalne firmy i zatrudnieni ludzie do posiredniaka bo 1,6 miliona oszczędności i tak zostaną rozdysponowane między władzą . (2017-04-03 21:27)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Zamówienie pozyskała firma PARTNER Gospodarka Odpadami z Warszawy z siedzibą przy ul. Płytowej 1. Jej oferta prawdopodobnie pozwoli utrzymać opłaty za śmieci na dotychczasowym poziomie. Nie będzie natomiast już dopłaty do śmieci z budżetu miasta. Ministerstwo kładzie coraz większy nacisk na segregację, ale burmistrz nie uwzględnił w przetargu ustawowo wymaganego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).
Jeśli drugi oferent pogodzi się z przegraną, miasto powinno niebawem podpisać umowę. Czy można zatem mówić o pierwszym od początku reformy śmieciowej sukcesie miasta? Byłbym ostrożny.
Nowy podmiot musi mieć trochę czasu, aby się wykazać. Początki z pewnością nie będą łatwe. Do końca miesiąca kwietnia nowa firma musi wyposażyć mieszkańców w swoje pojemniki i worki i ustalić harmonogram odbioru odpadów. Czasu jest mało. To będzie pierwszy test na sprawność firmy i kolejny dla burmistrza. (2017-04-03 22:49)
GrabiecGrabiec
0
Ile osób w Sochaczewie wnosi opłaty za wywóż śmieci? (2017-04-04 10:46)
dragon36dragon36
0
Grabiec ,dobre pytanie ile osob płaci za smieci? ile ma spisaną deklarację ?a ile wynosi do koszy ulicznych?,kto za kogo płaci i czy to ma wpływ na cenę . (2017-04-04 11:04)
GrabiecGrabiec
0
Dragon moje pytanie dotyczy liczby mieszkańców . Bo od tej liczby zależy "podatek śmieciowy" czyli dochód Miasta na  wywóz śmieci komunalnych. Z artykułu wynika,że jest to kwota14 mln. Jeżeli  firma zaoferowała usługę za kwotę 15.1 mln to różnicę 1.1 mln musi ktoś sfinansować. (2017-04-04 11:28)
dragon36dragon36
0
chyba pytanie bez odpowiedzi pozostanie ,tego to chyba nikt nie wie dokładnie na tą chwilę.Ale nic czekajmy może ktos odpowie. (2017-04-04 11:43)
jankowaljankowal
0
Ciekawe jak będą wymieniać pojemniki prywatnym? (2017-04-04 12:44)
xyxxyx
0
stary odbiorca smieci popiołu juz dzis nie odebrał,przegrali przetarg i maja wszystko w d..... (2017-04-07 20:02)
mygygmygyg
0
Miasto tyle płaci za wywóz śmieci a w mieście i w koło miasta są pełne rowy śmieci a w lasach są zrobione wysypiska np. las w lubiejewie ktoś tam wywozi śmieci może miasto tym by się za interesowało takich mamy mieszkańców mądrych może zrobić przepis na miasto bardzie na Polskę jeśli ktoś wyżyci śmieci nie do kosza np. las czy rów kara gżywny 10 tyś i wtedy by się zastanowili ludzie co robią. (2017-04-09 20:19)
robroyrobroy
0
@grabiec-w budynkach wielorodzinnych opłata pobierana jest razem z czynszem,a bydynki jednorodzinne winny mieć podpisaną umowę na smieci,kanalizację(ew. wywóz szamba),i to jest do sprawdzenia-ale komu się chce chodzić po domach i żądać okazania rachunków?urzędnicy odpowiadający za ten odcinek-mają za dużo pracy (2017-04-13 08:10)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy