DWA DNI, JEDNA NOC

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: DWA DNI, JEDNA NOC Film, fotografia sochaczew

Sochaczewski Klub Filmowy poleca na weekend film braci Dardenne o smaku pracowniczego życia  - Dwa dni, jedna noc. 


Dwa dni i jedną noc - tyle czasu ma Sandra by przekonać kolegów do zrezygnowania z premii i tym samym zachować swoją posadę. wracająca po przerwie spowodowanej depresją Sandra stała się dla firmy zbyteczna, pracownicy będą wybierać między jej etatem a finansowym bonusem wysokości tysiąca euro. 


Namawiana przez męża Sandra decyduje się na rozmowę z ludźmi, od których zależy jej los. Przekrój belgijskiej klasy robotniczej jest spory,  Ludzie zmieniają fronty, kalkulują, próbują zdefiniować swoje miejsce w służbowej strukturze. 

Film Jeana-Pierra i Luca Dardenne to portret człowieka w skomplikowanej relacji społecznej, w której godność i empatia miewają zaskakujące definicje. Reżyserowie  stawiają ciekawe pytania i próbują wyznaczyć poziom ludzkiej kondycji w dzisiejszych czasach. Jest to także studium depresji i codziennego życia z tą chorobą. Ponadto, jak można się spodziewać, o współczuciu, wyobraźni klasowej, walce egoizmu z poczuciem przyzwoitości.


Film z 2014 roku trwa 97 minut. Warto spędzić ten czas z widzeniem świata braci Dardenne, a wielu widzów może dostrzec tam to, co na codzień widzi w swojej pracy. Zapraszamy do oglądania. 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy