Dwa dobre mecze

/ 18 zdjęć
Zdjęcia i foto: Dwa dobre mecze Rugby sochaczew
+13

Awans do Grupy Mistrzowskiej dał rugbistom sochaczewskiego Orkana pewien luz. Nie muszą się martwić o ligowy byt. Medal im raczej też nie „grozi”. Dlatego mogą jesienne mecze potraktować jako przygotowanie do następnego sezonu.

W pierwszym meczu drugiej fazy zagrali na pozbawionej trybun Maracanie z Pogonią Siedlce. Rywale od kilku sezonów walczą o medale i są drużyną bardzo mocną. Pierwsza połowa była bardzo dobra w wykonaniu Orkana. Skuteczna obrona i groźne kontry napędziły stracha rywalom, którzy przed przerwą zdobyli zaledwie trzy punkty. Niestety po zmianie stron zagrali skuteczniej i szybko zdobyli dwa przyłożenia. Strata punktów ustawiła grę. Orkan podjął ryzyko i stracił kolejne dwa przyłożenia. Walczył jednak do końca. Nagrodą za ambicję były punkty zdobyte przez Michała Gadomskiego.

Mecz z Budowlanymi Lublin miał dać odpowiedź na pytanie o aktualną formę naszych Wojowników. Na boisko wybiegła mocno zmotywowana drużyna. W składzie tym razem nie zabrakło Siokivaha Taufu’i Halaifonua, Sandro Jelii oraz Joshui Chisangi. Zespół został wzmocniony Arturem Fusenko oraz pochodzącym z Wysp Tonga Violeti Kolo. Dwóch ostatnich rugbistów było kołem napędowym akcji zaczepnych Orkana. Przekazywana przez nich piłka trafiała do rąk Adriana Niemca, Michała Kępy lub braci Krześniaków i wtedy naprawdę robiło się niebezpiecznie pod polem punktowym rywali.

Orkan do przerwy dominował. W drugiej połowie Andrzej Kopyt zmuszony był do wymiany kilku zawodników. Siła Orkana zmalała i Budowlani starali się fakt ten wykorzystać. Na szczęście tylko raz skutecznie przełamali obronę Orkana. Zwycięstwo naszej drużyny stało się faktem. Tym samym plan minimum został już zrealizowany. Teraz czekamy na kolejną miłą niespodziankę.

O tym, że w Sochaczewie jest zapotrzebowanie na rugby świadczy fakt, że „kamienna” trybuna była prawie w całości wypełniona kibicami. Organizacja meczów też jest coraz lepsza. Niestety najsłabszym ogniwem jest spiker Robert Małolepszy. To, że ośmiesza sam siebie to pół biedy. Może to lubi. Jednak swoim zachowaniem rzuca cień na nowo powstającą markę, którą ma się stać Sochaczewskie Rugby. Nie idź tą drogą Bidonie.

Pomiędzy meczami (13.09) w sochaczewskiej hali sportowej MOSiR odbyło się rugbowe spotkanie. Zaprezentowane zostały wszystkie drużyny RC Orkan oraz zawodniczki i zawodnicy w nich grający. Z pewnością był to dobry krok mający na celu większą integrację sochaczewskiego środowiska rugby, które jak się wydaje, od kilku lat przeżywa kryzys.


RC Orkan Sochaczew – Aventa Pogoń Siedlce 5:29 (0:3)

punkty: Michał Gadomski (5)

skład: Marcin Krześniak, Piotr Jurkowski (Antoni Gołębiowski), Artur Fursenko, Jakub Budnik (Adrian Pętlak), Wojciech Krześniak (Krystian Mechecki), Michał Kępa, Adrian Niemiec (Tomasz Szymański), Maciej Brażuk, Siokivaha Taufu’i Halaifonua, Kamil Palasik, Daniel Niemyjski (Mariusz Brodowski), Daniel Woźniak (Kamil Kościelewski), Sandro Jelia, Michał Gadomski, Tomasz Markiewicz

Wyniki I kolejki

Orkan Sochaczew – Pogoń Siedlce 5:29 (0:3)

Budowlani Łódź – Budowlani Lublin 40:10 (26:3)

Lechia Gdańsk – Ogniwo Sopot 17:24 (10:10)


RC Orkan Sochaczew – Budowlani Lublin 15:10 (15:3)

punkty: Marcin Krześniak (5), Adrian Niemiec (5), Michał Kępa (5)

skład: Marcin Krześniak, Wojciech Krześniak (Krystian Mechecki), Violeti Kolo (Tomasz Szymański, Antoni Gołębiowski), Siokivaha Taufu’i Halaifonua, Adrian Niemiec, Michał Kępa, Artur Fursenko(Adrian Pętlak), Joshua Chisanga, Daniel Woźniak, Kamil Palasik, Maciej Brażuk, Daniel Niemyjski (Paweł Poniatowski), Sandro Jelia (Michał Polakowski), Michał Gadomski, Tomasz Markiewicz (Kamil Kościelewski)


Wyniki II kolejki

Orkan Sochaczew – Budowlani Lublin 15:10 (15:3)

Ogniwo Sopot – Budowlani Łódź 18:17 (13:6)

Pogoń Siedlce – Lechia Gdańsk 48:7 (19:0)


Tabela

1.Budowlani Łódź 26 235-39

2.Pogoń Siedlce 26 156-66

3.Ogniwo Sopot 19 138-106

4.Lechia Gdańsk 10 89-142

5.Orkan Sochaczew 3 40-207

6.Budowlani Lublin 3 80-164

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy