Dwa medale na Warszawiance

W dniach 31.05 i 01.06.2013r na basenie o wymiarach olimpijskich (50m) odbyły się Międzynarodowe Zawody Pływackiej o Puchar Prezesa Warszawianki Wodny Park - edycja 2013r. Impreza na starcie zgromadziła około 500 zawodników z centralnej Polski i kilku zawodników zagranicznych. Sochaczewscy pływacy z  imprezy tej przywieźli dwa medale. Złoto na dystansie 200m grzbietem z  bardzo wartościowym rezultatem zdobyła  Alicja Ulicka (rocznik 2001), natomiast brąz w sprincie na 50m  tym samym stylem zdobył Janicki Michał (rocznik 2002). 

W zawodach poza medalistami  wystąpili również w barwach UKS"dwójka" Sochaczew : Komendarek Mikołaj, Ulicka Aleksandra, Ulicka Patrycja oraz  zawodnicy z rocznika 99 dla, których był to ostatni sprawdzian przed Letnimi Mistrzostwami Polski  w Gorzowie Wlk. Zawody te  odbędą się na początku lipca i o prawo startu w tej imprezie ubiegają się poprzez m.in. zaangażowanie na treningach: Kajetan Wilczak, Gajda Daniel, Starbała Wiktoria, Cybulska Klaudia i Dagmara oraz Frankowski Maksymilian.

Niemal wszyscy w/w zawodnicy poprawiali swoje rekordy życiowe. Niektórzy z nich otarli się o medal  zajmując miejsca tuż za podium.Po zawodach w Warszawie możemy patrzeć optymistycznie na występy naszych zawodników  w Mistrzostwach 12 latków ( runda finałowa) oraz 14-latków w Letnich Mistrzostwach Polski.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy