Za chwilę dwa sprzątania rzek

Zdjęcia i foto: Za chwilę dwa sprzątania rzek NGO lokalne sochaczew

Najbliższe dwie soboty (6 i 13 kwietnia) będą pod znakiem (nie)czystych rzek. Stowarzyszenie "Nad Bzurą" chce w te dwa dni przeprowadzić tradycyjne już kajakowe sprzątania rzek. Nowością będzie fakt, że oprócz Bzury będziemy sprzątać również Pisię.

Już 6 kwietnia o godzinie 10 zapraszamy miłośników Pisi i rzek w ogóle na pierwsze w historii sprzątanie tej uroczej rzeczki. Spotykamy się przy moście na starej drodze do Teresina (niedaleko kościoła w Szymanowie, tam jest parking i można zostawić auto). Potem ruszymy kajakami dostarczonymi przez Moto Przystań w Plecewicach w dół rzeki. To nie będzie łatwa przeprawa. Z pewnością czeka nas kilka przenosek. Miejscami rzeka jest bystra i meandruje. Z pewnością nie będzie nudy. Jest to jednak zadanie dla bardziej doświadczonych kajakarzy. Raczej nie dla dzieci. Kto nie boi się ubrudzić i jednocześnie chce zrobić coś dobrego powinien tego dnia być z nami. Pomysłodawcą i liderem projektu jest Łukasz Banaszek, rodem z Szymanowa, który zapalił nasze Stowarzyszenie do tego pomysłu. Sprzątanie wspierają również Urząd Gminy Teresin oraz Państwowe Przedsiębiorstwo Wody Polskie, oddział w Łowiczu. Zakończenie planujemy około godziny 14 w przy moście w Rokotowie, skąd uczestnicy zostaną odwiezieni do Szymanowa.

Więcej szczegółów można znaleźć tutaj. Serdecznie zapraszamy.

A już tydzień później odbędzie się tradycyjne sprzątanie Bzury z kajaków. Stowarzyszenie "Nad Bzurą" dba o naszą rzekę od 2005 roku. Corocznie odbywa się wiosenne sprzątanie. Za nasz cel obieramy różne punkty rzeki - tym razem ponownie będziemy sprzątać odcinek z Plecewic do Witkowic. Jest to najbardziej popularna część rzeki i co roku wymaga ona przedświątecznego sprzątania :) W tym roku chcemy wyjątkowo sprzątnąć też trochę brzegi - zbieramy ekipę, która zamiast kajakami chciałaby poznawać rzekę na nogach. Zapraszamy wszystkich - małych i dużych. Zaczynamy 13 kwietnia o godz. 9 na Moto Przystani. Po spływie wszyscy uczestnicy (oraz śmieci) zostaną przetransportowani na Moto Przystań, gdzie zapraszamy na wspólne ognisko i drobny poczęstunek. Partnerem tegorocznego sprzątania jest Cegielnia Plecewice.

Więcej szczegółów tutaj. Również zapraszamy bardzo serdecznie.

Przypominamy, że każdy uczestnik obu spływów bierze w nich udział na własną odpowiedzialność, a dzieci muszą się znajdować pod opieką dorosłego opiekuna. Udział jest bezpłatny.

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy