/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Dwa "srebra" "Piasta" na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w brydżu sportowym  Inne sporty sochaczew

W dniach 9 – 13 maja 2018 w Żerkowie k/Jarocina odbył się turniej finałowy brydża sportowego w ramach XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych.

Jest to turniej rangi Mistrzostw Polski Juniorów w wieku 16-18 lat.

Brydżyści „Piasta” Feliksów wywalczyli w nim dwa srebrne medale. Oba w turniejach na tzw. zapis maksymalny.

Karolina Kowalska i Kamila Kiraga w stawce 20 par dziewcząt zajęły drugie miejsce.

Tę samą lokatę w turnieju par chłopców (40 par) zajęli Kacper Kopka i Krzysztof Cichy (AZS UW)

Nie udało się zdobyć medali w turniejach na tzw. zapis średni.

Dziewczęta uplasowały się na 10 miejscu a chłopcy na 5.

W Żerkowie wystąpili również Dominik Kamelak i Dominik Florczak, dla których zakwalifikowanie się do finałów już było sukcesem. Jako najmłodsi w stawce i najmniej doświadczeni zajęli w turniejach miejsca: 37 i 36. O medale walczyć będą jeszcze dwukrotnie.

Nasza pięcioosobowa ekipa w klasyfikacji klubów zajęła doskonałe 6 miejsce (22 kluby) i walnie przyczyniła się do zdobycia przez Mazowsze I miejsca w klasyfikacji województw.

Bardzo pracowicie zapowiada się dla dwóch brydżystów „Piasta” okres wakacyjny.  Kacper Kopka i Jakub Dziuba reprezentować będą Polskę w sierpniu na Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów w Chinach. Kacper w kategorii U-21, Jakub w U-16. Wcześniej, w lipcu Młodzieżowe Mistrzostwa Europy par w Chorwacji.