Dwa srebra rugbistów

/ 9 zdjęć
Zdjęcia i foto: Dwa srebra rugbistów Rugby sochaczew
+4

Na stadionie w Chodakowie odbył się turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorów w rugby „15”. Po wygraniu półfinałowego meczu z Budowlanymi Lublin, Orkan trafił na Juvenię Kraków. Ekipa ze szkoły Gortata jest aktualnie najlepszym polskim teamem pod każdym względem przewyższającą pozostałe zespoły. Przed finałem Orkan był przez wielu skazany na łatwe pożarcie przez Wawelskiego Smoka.

Nasi Wojownicy mimo kilku osłabień na boisko wyszli mocno zmotywowani przez swojego trenera Jakuba Sekleckiego. Od pierwszego gwizdka sochaczewianie rzucili się na swoich rywali. W ten sposób osiągnęli przewagę udokumentowaną przyłożeniem. Kolejne minuty to walka o każdy metr terenu. Zaskoczeni krakowianie przez długi czas nie potrafili znaleźć sposobu na naszych rugbistów. Dopiero w końcowych minutach udało się im dwukrotnie przyłożyć.

Początek drugiej połowy należy do rugbistów Juvenii, którzy szybko powiększyli przewagę. W tym momencie nad Orkanem zawisło widmo klęski. Fakt ten podziałał motywująco na sochaczewian. Wzięli się do pracy i prawie dogonili przeciwników (19:28). Niestety to było wszystko na co było stać w tym dniu sochaczewskich juniorów. Juvenia otrząsnęła się z przewagi Orkana i jeszcze przed ostatnim gwizdkiem dwa razy przyłożyła.

Orkan co prawda przegrał mecz, pokazał jednak wielką wolę walki. Nie będąc faworytem, zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski. Uczynił, to w składzie:Paweł Szwarc, Igor Kocimski, Patryk Romanowski, Adam Szwarc, Mateusz Panek, Adam Kaliński, Sebastian Misiak, Łukasz Łukaszyk (został uznany najlepszym zawodnikiem formacji młyna), Kamil Zieliński, Mateusz Sobański, Bartosz Popławski, Jan Mroziński, Szymon Orlikowski, Dawid Wawrzyńczak, Karol Budner, Filip Szufliński, Kacper Wróbel, Przemysław Dobijański, Alan Dutkowski,Ksawery Struss, Adam Lewandowski oraz trener Jakub Seklecki


Wyniki meczów finałowych

mecz o III miejsce

Budowlani Lublin – Pogoń Siedlce 40:7 (26:0)

Finał

Juvenia Kraków – Orkan Sochaczew 40:19 (14:5)
punkty: Igor Kocimski (9), Paweł Szwarc (5), Patryk Romanowski (5)


Klasyfikacja MPJ sezonu 2018/2019

1.RzKS Juvenia Kraków

2.RC Orkan Sochaczew

3.KS Budowlani Lublin

4.MKS Pogoń Siedlce

5.KS Budowlani Łódź

6.MKS Ogniwo Sopot

7.RC Arka Gdynia

8.RC Legia Warszawa


Ze srebrem Mistrzostw Polski w rugby „7” do Sochaczewa powróciła drużyna seniorów. W stolicy Orkan wygrał z RT Olsztyn (47:0), Juvenią Kraków (28:0) oraz Skrą Warszawa (15:12). Dopiero w finale z Posnanią Poznań sochaczewianie musieli przełknąć gorycz porażki (7:14). Srebrny Orkan zagrał w składzie: Mateusz Plichta, Dawid Plichta, Michal Kępa, Jakub Budnik, Artur Furusenko, Bartek Sadowski, Adrian Pętlak, Mateusz Pawłowski, Wojciech Krześniak, Jakub Młyńczak oraz Michał Gadomski.

Ostateczna kolejność Mistrzostw Polski

1.Posnania Poznań

2.RC Orkan Sochaczew

3.Skra Warszawa

4.Budowlani Lublin

5.Juvenia Kraków

6.Czarni Pruszcz Gdański

7.Pogoń Siedlce

8.Tytan Gniezno

9.Kaskada Szczecin

10.Rugby Wrocław

11.RC Koszalin

12.Rugby Team Olsztyn

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy