Dwa tygodnie udanych półkolonii

/ 6 zdjęć

To były wyjątkowe półkolonie, które na długo zapadną w pamięci uczniom erminowskiej szkoły. Nie było czasu na nudę, brzydką pogodę i zły humor. Dobry nastrój dopisywał nie tylko młodzieży, ale również wychowawcom i dyrekcji szkoły. Grupa ponad 20 uczniów Zespołu Szkół w Erminowie zakończyła w miniony piątek, 16 sierpnia dwutygodniowe półkolonie.

Jak już pisaliśmy wcześniej dla uczniów przebywanie w szkolnych murach podczas wakacji nie było żadną karą ani przymusem. Moc atrakcji przygotowanych przez nauczycieli i bogaty program na każdy dzień zachęciłyby nie jedno dziecko do odwiedzenia szkoły właśnie w wakacje. Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół w Erminowie dla swoich uczniów przygotowali wiele ciekawych i urozmaiconych zajęć, a wszystko po to, by zapełnić młodzieży wakacyjny czas.
Półkolonie trwały od 5 do 16 sierpnia, w godzinach od 9.00 do 14.00. Uczestnicy półkolonii mieli zapewnione posiłki, dostawali śniadanie i obiad.

Obok spotkań, zajęć i gier na terenie szkoły zorganizowano m.in. wyjazd na sochaczewski basen czy do Żelazowej Woli. Byli też w kinie na filmie „Smerfy”, odwiedzili także pizzerię Afmosfera w Sochaczewie, gdzie oprócz skosztowania pysznej pizzy mogli poznać tajniki pracy w tego rodzaju restauracji. Nauczyciele starali się jak najbardziej urozmaicić dwutygodniowy czas, przygotowując wiele atrakcji również na terenie szkoły. Były zajęcia sportowe, plastyczne a nawet taneczne, wszystko zgodnie z zainteresowaniami i prośbami podopiecznych. Podczas półkolonii uczniów odwiedził w Erminowie wicestarosta Janusz Ciura. – Widok zadowolonych dzieci, chcących w wakacje spędzać wolny czas w erminowskiej szkole wcale mnie nie zaskoczył. Mimo różnych stopni niepełnosprawności młodzież bardzo szybko się zintegrowała. Nie narzekała na brak zajęć, co niewątpliwie było zasługą wychowawców i opiekunów półkolonii. A najważniejsze, że nasza młodzież mogła bezpiecznie i pod fachową opieką spędzić atrakcyjnie wakacyjny czas – podkreśla wicestarosta Janusz Ciura.

Należy też nadmienić, że dzięki uprzejmości dyrekcji PKS z Grodziska Mazowieckiego młodzież dowożona była do szkoły oraz na wycieczki bezpłatnie.
Dyrekcja szkoły pragnie podziękować za wsparcie i pomoc w organizacji półkolonii starostom sochaczewskim, którzy po raz kolejny nie odmówili pomocy i można było zorganizować uczniom erminowskiej szkoły półkolonie. Słodkości dla uczniów przekazała firma Mars, zaś firma Sławek państwa Paciorkowkich z Janowa w gminie Brochów lody. Również na półkolonie zostały przekazane środki z funduszu rozwiązywania problemów alkoholowych.

Z przygotowanego programu zajęć półkolonii zadowoleni są sami uczniowie, co potwierdzają liczne zdjęcia, na których utrwalono uśmiechnięte miny uczestników. Samych podopiecznych chwalili też nauczyciele podkreślając, że grupa była zdyscyplinowania, grzeczna i nie sprawiała żadnych problemów. Na podsumowanie półkolonii podopieczni otrzymali pamiątkowe upominki, był też słodki poczęstunek.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy