Dwa wypadki, 16 kolizji: trwa Akcja Znicz 2017

/ 3 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Dwa wypadki, 16 kolizji: trwa Akcja Znicz 2017 Wypadki sochaczew

Jeszcze przez cały dzisiejszy dzień policjanci ruchu drogowego sochaczewskiej komendy prowadzić będą coroczną Akcję Znicz. Działania mające na celu zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa rozpoczęły się już 27 października i zostali w nie zaangażowani również uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza. Policjanci apelują o szczególną ostrożność, tylko w okresie od 27 do 31 października na drogach powiatu sochaczewskiego doszło do 2 wypadków i kolizji, w których ranne zostały dwie osoby.

 

W Chodakowie na przejściu dla pieszych potrącona została kobieta. W Chrzczanach, jak wstępnie ustalili policjanci, 47-letni mieszkaniec powiatu żyrardowskiego kierujący pojazdem marki Skoda, nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w tył skręcającego w lewo volkswagena LT, a następnie wjechał do przydrożnego rowu. To dwa wypadki, do których doszło na terenie powiatu sochaczewskiego w okresie od 27 do 29 października. Potrącona piesza i kierowca skody trafili do szpitala.

Zdjęcia, które publikujemy, są autorstwa OSP Iłów i dokumentują groźne zderzenie trzech aut na Płockiej w Iłowie, do jakiego doszło 31 października ok. 7.50 i w wyniku którego jeden z kierowców trafił do szpitala.

Sochaczewscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności. Akcja znicz prowadzona od 27 października obowiązuje jeszcze przez cały dzisiejszy dzień.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

NovJanNovJan
+1

To kolejny w tym roku wypadek(a były również wypadki śmiertelne) na przejsciu dla pieszych w Chodakowie , sa trzy przyscia dla pieszych bardzo niebezpieczne dla pieszych , pierwsze przy kościele , drugie na wysokości stadionu i trzecie tuż przed sklepem Lewiatan.

Tam totalnie nie widać pieszego , dodatkowo mam wrażenie ze oświetlenie czyli lampy mają zainstalowane maksymalnie 20W żarówki bo tam mimo oswietlenia jest ciemno.

Kiedy w końcu w tym zapyziałym magistracie zrozumieją że jest to bardzo poważny problem i odpowiednio zabezpieczą\oznaczą te przejscia dla pieszych?

 

 

 

(2017-11-02 14:33)
zbigniew15zbigniew15
0

To fakt, że wypadków na przjściach było bardzo dużo. Ale ulica Chopina nie nalezy do miasta.

(2017-11-02 16:00)
NovJanNovJan
0

Zbigniew, ja jako mieszkaniec nie muszę wiedzieć która ulica jest pod kuratela miasta a która nie.

wiem jedno, od dłuższego czasu zdarzają  sie w tym miejscu wypadki i magistrat o tym wie(chociażby z tej strony internetowej) i to w ich gestii jest zgłoszenie tego faktu odpowiednim służbom w tym przypadku pewnie wojewódzkiemu zarządowi dróg ale jak widać nic z tym nie robią.

Czy naprawdę tak trudno wyciągnąć wnioski z faktu ze skoro od ładnych paru lat zdarzają sie wypadki w tym samym miejscu to cos jest na rzeczy.

ale pewnie za dużo wymagam.......

 

(2017-11-02 18:25)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy