Dwa zacięte siatkarskie boje

Zdjęcia i foto: Dwa zacięte siatkarskie boje Siatkówka sochaczew

Druga kolejka Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej przyniosła jeszcze więcej emocji niż poprzednia. Na parkiecie chodakowskiej hali sportowej stoczone zostały dwa 5-setowe boje. Tym razem wolne mieli młodzi siatkarze z Feliksowa.

W pierwszym z nich faworyzowany Teresin prowadził już 2:0. Ogrodnicy zerwali się do odrabiania i dwa kolejne dramatyczne sety wygrali na przewagi. Niestety w tie-braku zabrakło im już chyba sił i praktycznie oddali piątego seta bez walki.

Teresin – ZSR CKU Sochaczew 3:2 (25-19, 25-17, 24-26, 24-26, 15-5)

Teresin: Robert Woźniak, Dawid Świat, Krystian Woźnicki (najlepszy zawodnik meczu), Mariusz Stańczak, Krzysztof Rzępa, Sławomir Antczak, Robert Stańczak, Damian Gawlak, Mateusz Leszczyński

ZSR CKU Sochaczew: Przemysław Woźniak, Marcin Gawroński, Wojciech Socha, Piotr Mydlak, Bartłomiej Kacprzak, Maksymilian Super, Konrad Tomaszewski

Drugi mecz pomiędzy Volleyem i mostem był jeszcze bardziej zacięty. Pierwszego seta stosunkowo łatwo wygrali faworyzowani siatkarze z Wyszogrodu. Druga odsłona meczu do cios za cios. Po siedemdziesięciu akcjach zadowoleni z boiska schodzili sochaczewianie. Podobnie było po trzecim secie wygranym przez siatkarzy Volleya na przewagi. W czwartym swoją niemoc przełamali siatkarze zza Wisły i bez większego wysiłku wygrali tę partię. Tie-brak ponownie był siatkarską wojną. Sochaczewscy siatkarze zdobyli dwa punkty więcej i w pełni zasłużenie cieszyli się z drugiego zwycięstwa w lidze.

Volley Sochaczew – SRS Most Wyszogród 3:2 (21-25, 36-34, 26-24, 15-25, 15-13)

Volley Sochaczew: Krzysztof Rąg, Michał Werłaty, Andrzej Koźbiał, Damian Rąg, Krzysztof Mamcarz, Piotr Wróblewski

SRS Most Wyszogród: Emil Jasiński, Jerzy Jędrzejak, Tomasz Rogoziński, Łukasz Lewandowski, Marcin Błaszczyk (najlepszy zawodnik meczu), Radosław Pachelski, Grzegorz Kozak