Dwa złota i brąz brydżystów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

/ 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Dwa złota i brąz brydżystów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Inne sporty sochaczew

W dniach 10 – 14 maja 2017 w Drzonkowie k/Zielonej Góry odbył się turniej finałowy brydża sportowego w ramach XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych.

Bardzo duży sukces odnieśli w nim brydżyści „Piasta” Feliksów!

Kinga Kiraga  i Karolina Kupczyk powtórzyły ubiegłoroczny wynik i w stawce 20 par dziewcząt wywalczyły złoty medal w turnieju par na tzw. impy. Niewiele gorzej, bo 3 miejsce i brązowy medal dziewczyny zdobyły w turnieju na tzw. maksy.

Złoty medal w turnieju chłopców na maksy (40 par) zdobył też Kacper Kopka w parze z Krzysztofem Cichym (AZS UW). W turnieju na impy chłopcy zajęli 7 miejsce.

Karolina Kowalska z partnerką Joanną Zalewską (AZS UW) zajęły 7 i 12 miejsce. Złoci medaliści zdobyli również tytuły Mistrzów Polski w kategorii wiekowej 16-18 lat.

Dla Kingi Kiragi i Karoliny Kupczyk był to ostatni występ w tej imprezie, natomiast Kacper Kopka i Karolina Kowalska debiutowali na Olimpiadzie i na medale będą mieli szanse jeszcze dwukrotnie.

Nasza czteroosobowa ekipa w klasyfikacji klubów zajęła doskonałe 7 miejsce (19 klubów) i walnie przyczyniła się do zdobycia przez Mazowsze I miejsca w klasyfikacji województw. 

wyniki  zdjęcia

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy